Eleiciones al Congresu · Asturies

Eleiciones xenerales del 20 de payares de 2011

Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 8 escaños.

Participación64,6 %70,3 % na suma de los 78 conceyos (los ficheros nun dixebren el votu dende l’estranxeru).
Candidatura más votada per conceyu47 PP28 PSOE2 FAC1 EmpatePer conceyos, PP foi la candidatura más votada en 47 conceyos, PSOE en 28 y FAC en 2. En 1 conceyu hebo empate nel primer puestu.
L’últimu escañu23.462votosFaltáron-y a PP pa llevase el octavu escañu, que foi pa PSOE.

Nes eleiciones al Congresu del 20 de payares de 2011, la circunscripción d’Asturies escoyó 8 diputaos: 3 escaños pa PP, 3 escaños pa PSOE, 1 escañu pa FAC y 1 escañu pa IU-IX.

La candidatura más votada foi PP, con 223.906 votos (35,40 % de los votos válidos).

La participación foi del 64,57 %: votaron 638.629 de 989.045 electores. Na suma de los 78 conceyos foi del 70,33 %. Los ficheros d’esta eleición nun dixebren el votu dende l’estranxeru.

L’últimu escañu, el octavu, correspondió a PSOE (el so tercer escañu), con un cociente de 61.842,00 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi PP, que habría necesitáu 23.462 votos más.

Conceyu a conceyu

Ver
Forma
ALDALLAMIAVIBELBIMBOACBRCBNCANCNACONCRVCARCASCTRCTPCOACOLCORCUDDEGFRAGIJGOZGRAGSAIBIILLILSLANLAVLENVALLLALLSMIEMORMURNAVNVINORONIOVIPARPMAPMBPESPILPONPRAPROQUIREGRDVRIBRARRIOSALSMRSMOSEOSTASADSARSIESOBSOMSDBTAPTARTEVTINVEGVDOVIVVLYYYT
PP: 47 conceyosPSOE: 28 conceyosFAC: 2 conceyosEmpate: 1 conceyu

Candidatura más votada en cada conceyu.

55–61 %61–67 %67–73 %73–79 %79–85 %

Participación: votantes sobre censu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 70,33 %.

15–24 %24–33 %33–42 %42–51 %51–60 %

Porcentaxe de votos válidos de PP en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 35,45 %.

15–22 %22–29 %29–36 %36–43 %43–50 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 29,19 %.

0–10 %10–20 %20–30 %30–40 %40–50 %

Porcentaxe de votos válidos de FAC en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 14,75 %.

0–6 %6–12 %12–18 %18–24 %24–30 %

Porcentaxe de votos válidos de IU-IX en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 13,28 %.

0–1,2 %1,2–2,4 %2,4–3,6 %3,6–4,8 %4,8–6 %

Porcentaxe de votos válidos de UPyD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 3,92 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de EQUO en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,64 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de Eb en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,40 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de PACMA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,33 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de PCPE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,19 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de ANDECHA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,17 %.

Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.

Conxuntu de residentes n’Asturies

Asturies

Participación: 70,33 %.

PP35,5 %
PSOE29,2 %
FAC14,8 %
IU-IX13,3 %

Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.

Conceyu

Allande

Más votada: PP, 39,75 %.

Diferencia con PSOE: 84 votos.

Participación: 55,53 % (-14,80 puntos frente a Asturies).

PP39,8 %
PSOE31,1 %
FAC21,6 %
IU-IX4,0 %

Conceyu

Aller

Más votada: PP, 37,10 %.

Diferencia con PSOE: 288 votos.

Participación: 70,75 % (+0,42 puntos frente a Asturies).

PP37,1 %
PSOE33,3 %
FAC10,4 %
IU-IX15,5 %

Conceyu

Amieva

Más votada: PP, 37,37 %.

Diferencia con PSOE: 22 votos.

Participación: 64,45 % (-5,88 puntos frente a Asturies).

PP37,4 %
PSOE32,7 %
FAC20,2 %
IU-IX6,2 %

Conceyu

Avilés

Más votada: PP, 35,50 %.

Diferencia con PSOE: 2548 votos.

Participación: 71,29 % (+0,96 puntos frente a Asturies).

PP35,5 %
PSOE30,3 %
FAC11,8 %
IU-IX14,4 %

Conceyu

Belmonte de Miranda

Más votada: PSOE, 38,43 %.

Diferencia con PP: 29 votos.

Participación: 67,75 % (-2,58 puntos frente a Asturies).

PP35,7 %
PSOE38,4 %
FAC14,8 %
IU-IX7,2 %

Conceyu

Bimenes

Más votada: PSOE, 34,29 %.

Diferencia con PP: 83 votos.

Participación: 67,50 % (-2,83 puntos frente a Asturies).

PP26,9 %
PSOE34,3 %
FAC11,0 %
IU-IX23,3 %

Conceyu

Boal

Más votada: PP, 39,53 %.

Diferencia con PSOE: 22 votos.

Participación: 70,60 % (+0,27 puntos frente a Asturies).

PP39,5 %
PSOE37,7 %
FAC8,5 %
IU-IX10,9 %

Conceyu

Cabrales

Más votada: PP, 39,20 %.

Diferencia con PSOE: 36 votos.

Participación: 76,22 % (+5,89 puntos frente a Asturies).

PP39,2 %
PSOE36,7 %
FAC16,1 %
IU-IX5,4 %

Conceyu

Cabranes

Más votada: PP, 38,46 %.

Diferencia con PSOE: 47 votos.

Participación: 70,77 % (+0,44 puntos frente a Asturies).

PP38,5 %
PSOE31,4 %
FAC16,9 %
IU-IX8,5 %

Conceyu

Candamo

Más votada: PSOE, 35,55 %.

Diferencia con PP: 25 votos.

Participación: 66,81 % (-3,52 puntos frente a Asturies).

PP33,6 %
PSOE35,6 %
FAC13,2 %
IU-IX14,2 %

Conceyu

Cangas de Onís

Más votada: PP, 38,76 %.

Diferencia con PSOE: 241 votos.

Participación: 71,45 % (+1,12 puntos frente a Asturies).

PP38,8 %
PSOE32,4 %
FAC17,8 %
IU-IX5,6 %

Conceyu

Cangas del Narcea

Más votada: PP, 46,01 %.

Diferencia con PSOE: 1810 votos.

Participación: 59,46 % (-10,87 puntos frente a Asturies).

PP46,0 %
PSOE20,6 %
FAC18,7 %
IU-IX9,9 %

Conceyu

Caravia

Más votada: PP, 30,72 %.

Diferencia con FAC: 9 votos.

Participación: 74,89 % (+4,56 puntos frente a Asturies).

PP30,7 %
PSOE25,8 %
FAC28,1 %
IU-IX12,8 %

Conceyu

Carreño

Más votada: PSOE, 32,01 %.

Diferencia con PP: 108 votos.

Participación: 68,47 % (-1,86 puntos frente a Asturies).

PP30,3 %
PSOE32,0 %
FAC14,4 %
IU-IX16,3 %

Conceyu

Caso

Más votada: PP, 30,66 %.

Diferencia con PSOE: 18 votos.

Participación: 69,44 % (-0,89 puntos frente a Asturies).

PP30,7 %
PSOE29,1 %
FAC17,9 %
IU-IX18,8 %

Conceyu

Castrillón

Más votada: PP, 39,94 %.

Diferencia con PSOE: 2124 votos.

Participación: 73,50 % (+3,17 puntos frente a Asturies).

PP39,9 %
PSOE25,0 %
FAC12,8 %
IU-IX15,2 %

Conceyu

Castropol

Más votada: PP, 45,40 %.

Diferencia con PSOE: 228 votos.

Participación: 72,30 % (+1,97 puntos frente a Asturies).

PP45,4 %
PSOE35,7 %
FAC7,8 %
IU-IX7,4 %

Conceyu

Coaña

Más votada: PP, 49,27 %.

Diferencia con PSOE: 478 votos.

Participación: 72,00 % (+1,67 puntos frente a Asturies).

PP49,3 %
PSOE26,7 %
FAC9,2 %
IU-IX9,7 %

Conceyu

Colunga

Más votada: PP, 39,62 %.

Diferencia con PSOE: 175 votos.

Participación: 69,99 % (-0,34 puntos frente a Asturies).

PP39,6 %
PSOE31,8 %
FAC17,5 %
IU-IX8,0 %

Conceyu

Corvera de Asturias

Más votada: PP, 33,73 %.

Diferencia con PSOE: 208 votos.

Participación: 68,68 % (-1,65 puntos frente a Asturies).

PP33,7 %
PSOE31,5 %
FAC11,6 %
IU-IX16,2 %

Conceyu

Cudillero

Más votada: PP, 38,04 %.

Diferencia con PSOE: 28 votos.

Participación: 71,86 % (+1,53 puntos frente a Asturies).

PP38,0 %
PSOE37,2 %
FAC11,6 %
IU-IX8,2 %

Conceyu

Degaña

Más votada: PSOE, 39,94 %.

Diferencia con PP: 36 votos.

Participación: 71,47 % (+1,14 puntos frente a Asturies).

PP34,8 %
PSOE39,9 %
FAC7,8 %
IU-IX13,2 %

Conceyu

El Franco

Más votada: PP, 42,82 %.

Diferencia con PSOE: 251 votos.

Participación: 73,34 % (+3,01 puntos frente a Asturies).

PP42,8 %
PSOE32,7 %
FAC9,0 %
IU-IX10,7 %

Conceyu

Gijón

Más votada: PSOE, 29,79 %.

Diferencia con PP: 17 votos.

Participación: 71,62 % (+1,29 puntos frente a Asturies).

PP29,8 %
PSOE29,8 %
FAC18,6 %
IU-IX13,1 %

Conceyu

Gozón

Más votada: PP, 37,04 %.

Diferencia con PSOE: 424 votos.

Participación: 66,96 % (-3,37 puntos frente a Asturies).

PP37,0 %
PSOE30,3 %
FAC13,0 %
IU-IX13,8 %

Conceyu

Grado

Más votada: PP, 38,31 %.

Diferencia con PSOE: 497 votos.

Participación: 65,82 % (-4,51 puntos frente a Asturies).

PP38,3 %
PSOE30,0 %
FAC11,2 %
IU-IX15,5 %

Conceyu

Grandas de Salime

Más votada: PSOE, 43,07 %.

Diferencia con PP: 33 votos.

Participación: 66,42 % (-3,91 puntos frente a Asturies).

PP37,7 %
PSOE43,1 %
FAC7,0 %
IU-IX8,8 %

Conceyu

Ibias

Más votada: PP, 35,36 %.

Diferencia con PSOE: 10 votos.

Participación: 55,39 % (-14,94 puntos frente a Asturies).

PP35,4 %
PSOE34,1 %
FAC17,9 %
IU-IX9,4 %

Conceyu

Illano

Más votada: PSOE, 39,42 %.

Diferencia con PP: 18 votos.

Participación: 57,86 % (-12,47 puntos frente a Asturies).

PP32,0 %
PSOE39,4 %
FAC11,2 %
IU-IX13,3 %

Conceyu

Illas

Más votada: PP, 46,11 %.

Diferencia con IU-IX: 172 votos.

Participación: 74,05 % (+3,72 puntos frente a Asturies).

PP46,1 %
PSOE18,6 %
FAC12,0 %
IU-IX20,4 %

Conceyu

Langreo

Más votada: PSOE, 30,81 %.

Diferencia con PP: 151 votos.

Participación: 65,72 % (-4,61 puntos frente a Asturies).

PP30,2 %
PSOE30,8 %
FAC12,0 %
IU-IX21,1 %

Conceyu

Las Regueras

Más votada: PP, 39,35 %.

Diferencia con PSOE: 67 votos.

Participación: 71,46 % (+1,13 puntos frente a Asturies).

PP39,4 %
PSOE34,1 %
FAC12,9 %
IU-IX9,0 %

Conceyu

Laviana

Más votada: PSOE, 32,46 %.

Diferencia con PP: 216 votos.

Participación: 71,53 % (+1,20 puntos frente a Asturies).

PP29,9 %
PSOE32,5 %
FAC12,6 %
IU-IX19,8 %

Conceyu

Lena

Más votada: PSOE, 32,73 %.

Diferencia con PP: 91 votos.

Participación: 67,67 % (-2,66 puntos frente a Asturies).

PP31,5 %
PSOE32,7 %
FAC11,9 %
IU-IX18,7 %

Conceyu

Llanera

Más votada: PP, 39,04 %.

Diferencia con PSOE: 938 votos.

Participación: 71,02 % (+0,69 puntos frente a Asturies).

PP39,0 %
PSOE27,4 %
FAC14,6 %
IU-IX12,0 %

Conceyu

Llanes

Más votada: PSOE, 38,04 %.

Diferencia con PP: 75 votos.

Participación: 74,48 % (+4,15 puntos frente a Asturies).

PP37,2 %
PSOE38,0 %
FAC12,9 %
IU-IX7,1 %

Conceyu

Mieres

Más votada: PP, 31,08 %.

Diferencia con PSOE: 260 votos.

Participación: 68,73 % (-1,60 puntos frente a Asturies).

PP31,1 %
PSOE30,1 %
FAC8,3 %
IU-IX24,7 %

Conceyu

Morcín

Más votada: PSOE, 34,20 %.

Diferencia con PP: 83 votos.

Participación: 71,95 % (+1,62 puntos frente a Asturies).

PP29,4 %
PSOE34,2 %
FAC12,9 %
IU-IX18,4 %

Conceyu

Muros de Nalón

Más votada: PSOE, 36,85 %.

Diferencia con PP: 44 votos.

Participación: 77,08 % (+6,75 puntos frente a Asturies).

PP33,5 %
PSOE36,9 %
FAC13,0 %
IU-IX12,3 %

Conceyu

Nava

Más votada: PP, 36,12 %.

Diferencia con PSOE: 268 votos.

Participación: 69,86 % (-0,47 puntos frente a Asturies).

PP36,1 %
PSOE27,8 %
FAC16,9 %
IU-IX12,8 %

Conceyu

Navia

Más votada: PP, 43,42 %.

Diferencia con PSOE: 586 votos.

Participación: 71,53 % (+1,20 puntos frente a Asturies).

PP43,4 %
PSOE32,4 %
FAC8,7 %
IU-IX10,4 %

Conceyu

Noreña

Más votada: PP, 40,41 %.

Diferencia con PSOE: 408 votos.

Participación: 71,54 % (+1,21 puntos frente a Asturies).

PP40,4 %
PSOE27,4 %
FAC11,6 %
IU-IX11,7 %

Conceyu

Onís

Más votada: PSOE, 47,16 %.

Diferencia con PP: 92 votos.

Participación: 74,51 % (+4,18 puntos frente a Asturies).

PP29,7 %
PSOE47,2 %
FAC10,4 %
IU-IX10,0 %

Conceyu

Oviedo

Más votada: PP, 40,92 %.

Diferencia con PSOE: 21.330 votos.

Participación: 71,54 % (+1,21 puntos frente a Asturies).

PP40,9 %
PSOE24,3 %
FAC14,4 %
IU-IX11,2 %

Conceyu

Parres

Más votada: PSOE, 36,34 %.

Diferencia con PP: 91 votos.

Participación: 71,33 % (+1,00 puntos frente a Asturies).

PP33,6 %
PSOE36,3 %
FAC15,8 %
IU-IX8,4 %

Conceyu

Peñamellera Alta

Más votada: FAC, 47,27 %.

Diferencia con PP: 96 votos.

Participación: 78,57 % (+8,24 puntos frente a Asturies).

PP24,5 %
PSOE23,5 %
FAC47,3 %
IU-IX2,6 %

Conceyu

Peñamellera Baja

Más votada: PP, 55,64 %.

Diferencia con PSOE: 242 votos.

Participación: 79,71 % (+9,38 puntos frente a Asturies).

PP55,6 %
PSOE29,7 %
FAC10,0 %
IU-IX3,2 %

Conceyu

Pesoz

Más votada: PSOE, 43,33 %.

Diferencia con PP: 10 votos.

Participación: 71,01 % (+0,68 puntos frente a Asturies).

PP35,0 %
PSOE43,3 %
FAC9,2 %
IU-IX6,7 %

Conceyu

Piloña

Más votada: PP, 39,05 %.

Diferencia con PSOE: 244 votos.

Participación: 68,01 % (-2,32 puntos frente a Asturies).

PP39,1 %
PSOE33,7 %
FAC13,7 %
IU-IX8,3 %

Conceyu

Ponga

Más votada: FAC, 38,31 %.

Diferencia con PSOE: 35 votos.

Participación: 62,17 % (-8,16 puntos frente a Asturies).

PP19,2 %
PSOE29,6 %
FAC38,3 %
IU-IX11,0 %

Conceyu

Pravia

Más votada: PP, 42,77 %.

Diferencia con PSOE: 717 votos.

Participación: 71,00 % (+0,67 puntos frente a Asturies).

PP42,8 %
PSOE29,3 %
FAC13,7 %
IU-IX9,8 %

Conceyu

Proaza

Más votada: PSOE, 42,28 %.

Diferencia con PP: 60 votos.

Participación: 69,39 % (-0,94 puntos frente a Asturies).

PP30,7 %
PSOE42,3 %
FAC15,1 %
IU-IX8,7 %

Conceyu

Quirós

Más votada: PSOE, 44,39 %.

Diferencia con PP: 191 votos.

Participación: 67,74 % (-2,59 puntos frente a Asturies).

PP20,8 %
PSOE44,4 %
FAC12,0 %
IU-IX18,4 %

Conceyu

Ribadedeva

Más votada: PP, 43,54 %.

Diferencia con PSOE: 87 votos.

Participación: 76,27 % (+5,94 puntos frente a Asturies).

PP43,5 %
PSOE36,2 %
FAC10,5 %
IU-IX5,5 %

Conceyu

Ribadesella

Más votada: PP, 36,30 %.

Diferencia con PSOE: 217 votos.

Participación: 67,75 % (-2,58 puntos frente a Asturies).

PP36,3 %
PSOE30,2 %
FAC21,3 %
IU-IX8,1 %

Conceyu

Ribera de Arriba

Más votada: PSOE, 36,75 %.

Diferencia con PP: 93 votos.

Participación: 70,34 % (+0,01 puntos frente a Asturies).

PP28,5 %
PSOE36,8 %
FAC11,8 %
IU-IX16,8 %

Conceyu

Riosa

Más votada: PSOE, 37,40 %.

Diferencia con IU-IX: 148 votos.

Participación: 70,16 % (-0,17 puntos frente a Asturies).

PP24,2 %
PSOE37,4 %
FAC8,8 %
IU-IX25,9 %

Conceyu

Salas

Más votada: PP, 37,83 %.

Diferencia con PSOE: 421 votos.

Participación: 68,92 % (-1,41 puntos frente a Asturies).

PP37,8 %
PSOE25,6 %
FAC25,0 %
IU-IX7,8 %

Conceyu

San Martín de Oscos

Empate nel primer puestu.

Participación: 58,30 % (-12,03 puntos frente a Asturies).

PP38,6 %
PSOE38,6 %
FAC9,3 %
IU-IX9,3 %

Conceyu

San Martín del Rey Aurelio

Más votada: PSOE, 37,62 %.

Diferencia con PP: 971 votos.

Participación: 70,32 % (-0,01 puntos frente a Asturies).

PP28,7 %
PSOE37,6 %
FAC8,8 %
IU-IX20,3 %

Conceyu

San Tirso de Abres

Más votada: PP, 54,27 %.

Diferencia con PSOE: 82 votos.

Participación: 78,59 % (+8,26 puntos frente a Asturies).

PP54,3 %
PSOE31,7 %
FAC5,0 %
IU-IX5,5 %

Conceyu

Santa Eulalia de Oscos

Más votada: PP, 35,23 %.

Diferencia con PSOE: 6 votos.

Participación: 62,39 % (-7,94 puntos frente a Asturies).

PP35,2 %
PSOE33,1 %
FAC5,0 %
IU-IX22,8 %

Conceyu

Santo Adriano

Más votada: PSOE, 43,35 %.

Diferencia con PP: 25 votos.

Participación: 73,84 % (+3,51 puntos frente a Asturies).

PP28,9 %
PSOE43,4 %
FAC15,6 %
IU-IX8,1 %

Conceyu

Sariego

Más votada: PP, 41,20 %.

Diferencia con PSOE: 149 votos.

Participación: 68,78 % (-1,55 puntos frente a Asturies).

PP41,2 %
PSOE22,2 %
FAC18,1 %
IU-IX12,9 %

Conceyu

Siero

Más votada: PP, 36,67 %.

Diferencia con PSOE: 2464 votos.

Participación: 68,38 % (-1,95 puntos frente a Asturies).

PP36,7 %
PSOE28,2 %
FAC14,4 %
IU-IX12,4 %

Conceyu

Sobrescobio

Más votada: PSOE, 41,63 %.

Diferencia con PP: 114 votos.

Participación: 81,05 % (+10,72 puntos frente a Asturies).

PP23,8 %
PSOE41,6 %
FAC13,6 %
IU-IX15,3 %

Conceyu

Somiedo

Más votada: PSOE, 43,10 %.

Diferencia con PP: 97 votos.

Participación: 57,52 % (-12,81 puntos frente a Asturies).

PP29,3 %
PSOE43,1 %
FAC17,9 %
IU-IX6,4 %

Conceyu

Soto del Barco

Más votada: PP, 40,20 %.

Diferencia con PSOE: 108 votos.

Participación: 72,42 % (+2,09 puntos frente a Asturies).

PP40,2 %
PSOE36,0 %
FAC9,7 %
IU-IX9,6 %

Conceyu

Tapia de Casariego

Más votada: PP, 43,51 %.

Diferencia con PSOE: 286 votos.

Participación: 73,46 % (+3,13 puntos frente a Asturies).

PP43,5 %
PSOE32,2 %
FAC9,0 %
IU-IX9,8 %

Conceyu

Taramundi

Más votada: PSOE, 49,90 %.

Diferencia con PP: 101 votos.

Participación: 78,69 % (+8,36 puntos frente a Asturies).

PP30,6 %
PSOE49,9 %
FAC9,2 %
IU-IX5,9 %

Conceyu

Teverga

Más votada: PSOE, 33,30 %.

Diferencia con PP: 1 votu.

Participación: 67,42 % (-2,91 puntos frente a Asturies).

PP33,2 %
PSOE33,3 %
FAC10,4 %
IU-IX19,7 %

Conceyu

Tineo

Más votada: PP, 45,07 %.

Diferencia con PSOE: 893 votos.

Participación: 62,36 % (-7,97 puntos frente a Asturies).

PP45,1 %
PSOE29,6 %
FAC15,1 %
IU-IX6,4 %

Conceyu

Valdés

Más votada: PP, 36,48 %.

Diferencia con PSOE: 461 votos.

Participación: 66,58 % (-3,75 puntos frente a Asturies).

PP36,5 %
PSOE30,3 %
FAC20,6 %
IU-IX7,8 %

Conceyu

Vegadeo

Más votada: PP, 50,79 %.

Diferencia con PSOE: 437 votos.

Participación: 71,47 % (+1,14 puntos frente a Asturies).

PP50,8 %
PSOE34,1 %
FAC7,0 %
IU-IX5,3 %

Conceyu

Villanueva de Oscos

Más votada: PSOE, 40,00 %.

Diferencia con PP: 2 votos.

Participación: 62,62 % (-7,71 puntos frente a Asturies).

PP39,0 %
PSOE40,0 %
FAC10,5 %
IU-IX8,4 %

Conceyu

Villaviciosa

Más votada: PP, 41,44 %.

Diferencia con PSOE: 1588 votos.

Participación: 68,97 % (-1,36 puntos frente a Asturies).

PP41,4 %
PSOE23,1 %
FAC21,5 %
IU-IX7,7 %

Conceyu

Villayón

Más votada: PP, 55,75 %.

Diferencia con PSOE: 305 votos.

Participación: 69,43 % (-0,90 puntos frente a Asturies).

PP55,8 %
PSOE23,0 %
FAC11,9 %
IU-IX6,9 %

Conceyu

Yernes y Tameza

Más votada: PP, 45,28 %.

Diferencia con PSOE: 26 votos.

Participación: 67,92 % (-2,41 puntos frente a Asturies).

PP45,3 %
PSOE20,8 %
FAC15,1 %
IU-IX14,2 %

Resultáu n’Asturies

Votos, porcentaxe sobre votos válidos y escaños (residentes y votu esterior)
CandidaturaVotos% válidosGráficuEscaños
PP223.90635,40 %3
PSOE185.52629,34 %3
FAC92.82814,68 %1
IU-IX83.75513,24 %1
UPyD24.7213,91 %0
EQUO40330,64 %0
Eb25320,40 %0
PACMA21250,34 %0
PCPE12020,19 %0
ANDECHA10870,17 %0
HARTOS.ORG8670,14 %0
PUM+J3830,06 %0
PDYC3040,05 %0
PH2840,04 %0
SAIn2820,04 %0
UCE2090,03 %0

L’últimu escañu, con simulador

Los 78 conceyos

Candidatura más votada y participación per conceyu, eleiciones al Congresu del 20 de payares de 2011
ConceyuMás votada% válidosParticipaciónDif. con Asturies
AllandePP39,75 %55,53 %-14,80
AllerPP37,10 %70,75 %+0,42
AmievaPP37,37 %64,45 %-5,88
AvilésPP35,50 %71,29 %+0,96
Belmonte de MirandaPSOE38,43 %67,75 %-2,58
BimenesPSOE34,29 %67,50 %-2,83
BoalPP39,53 %70,60 %+0,27
CabralesPP39,20 %76,22 %+5,89
CabranesPP38,46 %70,77 %+0,44
CandamoPSOE35,55 %66,81 %-3,52
Cangas de OnísPP38,76 %71,45 %+1,12
Cangas del NarceaPP46,01 %59,46 %-10,87
CaraviaPP30,72 %74,89 %+4,56
CarreñoPSOE32,01 %68,47 %-1,86
CasoPP30,66 %69,44 %-0,89
CastrillónPP39,94 %73,50 %+3,17
CastropolPP45,40 %72,30 %+1,97
CoañaPP49,27 %72,00 %+1,67
ColungaPP39,62 %69,99 %-0,34
Corvera de AsturiasPP33,73 %68,68 %-1,65
CudilleroPP38,04 %71,86 %+1,53
DegañaPSOE39,94 %71,47 %+1,14
El FrancoPP42,82 %73,34 %+3,01
GijónPSOE29,79 %71,62 %+1,29
GozónPP37,04 %66,96 %-3,37
GradoPP38,31 %65,82 %-4,51
Grandas de SalimePSOE43,07 %66,42 %-3,91
IbiasPP35,36 %55,39 %-14,94
IllanoPSOE39,42 %57,86 %-12,47
IllasPP46,11 %74,05 %+3,72
LangreoPSOE30,81 %65,72 %-4,61
Las ReguerasPP39,35 %71,46 %+1,13
LavianaPSOE32,46 %71,53 %+1,20
LenaPSOE32,73 %67,67 %-2,66
LlaneraPP39,04 %71,02 %+0,69
LlanesPSOE38,04 %74,48 %+4,15
MieresPP31,08 %68,73 %-1,60
MorcínPSOE34,20 %71,95 %+1,62
Muros de NalónPSOE36,85 %77,08 %+6,75
NavaPP36,12 %69,86 %-0,47
NaviaPP43,42 %71,53 %+1,20
NoreñaPP40,41 %71,54 %+1,21
OnísPSOE47,16 %74,51 %+4,18
OviedoPP40,92 %71,54 %+1,21
ParresPSOE36,34 %71,33 %+1,00
Peñamellera AltaFAC47,27 %78,57 %+8,24
Peñamellera BajaPP55,64 %79,71 %+9,38
PesozPSOE43,33 %71,01 %+0,68
PiloñaPP39,05 %68,01 %-2,32
PongaFAC38,31 %62,17 %-8,16
PraviaPP42,77 %71,00 %+0,67
ProazaPSOE42,28 %69,39 %-0,94
QuirósPSOE44,39 %67,74 %-2,59
RibadedevaPP43,54 %76,27 %+5,94
RibadesellaPP36,30 %67,75 %-2,58
Ribera de ArribaPSOE36,75 %70,34 %+0,01
RiosaPSOE37,40 %70,16 %-0,17
SalasPP37,83 %68,92 %-1,41
San Martín de OscosEmpate58,30 %-12,03
San Martín del Rey AurelioPSOE37,62 %70,32 %-0,01
San Tirso de AbresPP54,27 %78,59 %+8,26
Santa Eulalia de OscosPP35,23 %62,39 %-7,94
Santo AdrianoPSOE43,35 %73,84 %+3,51
SariegoPP41,20 %68,78 %-1,55
SieroPP36,67 %68,38 %-1,95
SobrescobioPSOE41,63 %81,05 %+10,72
SomiedoPSOE43,10 %57,52 %-12,81
Soto del BarcoPP40,20 %72,42 %+2,09
Tapia de CasariegoPP43,51 %73,46 %+3,13
TaramundiPSOE49,90 %78,69 %+8,36
TevergaPSOE33,30 %67,42 %-2,91
TineoPP45,07 %62,36 %-7,97
ValdésPP36,48 %66,58 %-3,75
VegadeoPP50,79 %71,47 %+1,14
Villanueva de OscosPSOE40,00 %62,62 %-7,71
VillaviciosaPP41,44 %68,97 %-1,36
VillayónPP55,75 %69,43 %-0,90
Yernes y TamezaPP45,28 %67,92 %-2,41

«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (70,33 %), ensin el votu del estranxeru.