Eleiciones al Congresu · Asturies
Eleiciones xenerales del 9 de marzu de 2008
Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 8 escaños.
Nes eleiciones al Congresu del 9 de marzu de 2008, la circunscripción d’Asturies escoyó 8 diputaos: 4 escaños pa PSOE y 4 escaños pa PP.
La candidatura más votada foi PSOE, con 326.477 votos (46,93 % de los votos válidos).
La participación foi del 71,29 %: votaron 700.268 de 982.230 electores. Na suma de los 78 conceyos foi del 73,81 %. Los ficheros d’esta eleición nun dixebren el votu dende l’estranxeru.
L’últimu escañu, el octavu, correspondió a PP (el so cuartu escañu), con un cociente de 72.326,25 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi IU-B.A-LOS VERDES, que habría necesitáu 22.391 votos más.
Conceyu a conceyu
Candidatura más votada en cada conceyu.
Participación: votantes sobre censu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 73,81 %.
Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 46,26 %.
Porcentaxe de votos válidos de PP en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 42,11 %.
Porcentaxe de votos válidos de IU-B.A-LOS VERDES en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 7,35 %.
Porcentaxe de votos válidos de UPyD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 1,40 %.
Porcentaxe de votos válidos de LV-GV en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,26 %.
Porcentaxe de votos válidos de AA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,19 %.
Porcentaxe de votos válidos de PACMA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,14 %.
Porcentaxe de votos válidos de PCPE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,13 %.
Porcentaxe de votos válidos de UNIDA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,12 %.
Porcentaxe de votos válidos de PSD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,11 %.
Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.
Conxuntu de residentes n’Asturies
Asturies
Participación: 73,81 %.
Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.
Conceyu
Allande
Más votada: PSOE, 50,34 %.
Diferencia con PP: 56 votos.
Participación: 63,05 % (-10,76 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Aller
Más votada: PSOE, 48,44 %.
Diferencia con PP: 777 votos.
Participación: 74,90 % (+1,09 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Amieva
Más votada: PSOE, 50,90 %.
Diferencia con PP: 43 votos.
Participación: 73,00 % (-0,81 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Avilés
Más votada: PSOE, 47,17 %.
Diferencia con PP: 3430 votos.
Participación: 74,00 % (+0,19 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Belmonte de Miranda
Más votada: PSOE, 52,07 %.
Diferencia con PP: 146 votos.
Participación: 72,33 % (-1,48 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Bimenes
Más votada: PSOE, 53,70 %.
Diferencia con PP: 339 votos.
Participación: 74,53 % (+0,72 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Boal
Más votada: PSOE, 53,43 %.
Diferencia con PP: 234 votos.
Participación: 75,64 % (+1,83 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Cabrales
Más votada: PSOE, 47,81 %.
Diferencia con PP: 5 votos.
Participación: 79,75 % (+5,94 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Cabranes
Más votada: PSOE, 53,50 %.
Diferencia con PP: 91 votos.
Participación: 77,89 % (+4,08 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Candamo
Más votada: PSOE, 54,30 %.
Diferencia con PP: 241 votos.
Participación: 72,53 % (-1,28 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Cangas de Onís
Más votada: PSOE, 46,95 %.
Diferencia con PP: 23 votos.
Participación: 74,66 % (+0,85 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Cangas del Narcea
Más votada: PP, 50,34 %.
Diferencia con PSOE: 1042 votos.
Participación: 62,39 % (-11,42 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Caravia
Más votada: PP, 50,91 %.
Diferencia con PSOE: 40 votos.
Participación: 76,28 % (+2,47 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Carreño
Más votada: PSOE, 49,05 %.
Diferencia con PP: 890 votos.
Participación: 73,12 % (-0,69 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Caso
Más votada: PSOE, 42,63 %.
Diferencia con PP: 83 votos.
Participación: 74,49 % (+0,68 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Castrillón
Más votada: PP, 45,56 %.
Diferencia con PSOE: 599 votos.
Participación: 75,49 % (+1,68 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Castropol
Más votada: PSOE, 51,13 %.
Diferencia con PP: 228 votos.
Participación: 74,76 % (+0,95 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Coaña
Más votada: PP, 46,46 %.
Diferencia con PSOE: 21 votos.
Participación: 76,91 % (+3,10 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Colunga
Más votada: PP, 50,19 %.
Diferencia con PSOE: 156 votos.
Participación: 74,01 % (+0,20 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Corvera de Asturias
Más votada: PSOE, 51,26 %.
Diferencia con PP: 1442 votos.
Participación: 71,26 % (-2,55 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Cudillero
Más votada: PSOE, 55,15 %.
Diferencia con PP: 678 votos.
Participación: 75,52 % (+1,71 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Degaña
Más votada: PSOE, 52,45 %.
Diferencia con PP: 143 votos.
Participación: 76,92 % (+3,11 puntos frente a Asturies).
Conceyu
El Franco
Más votada: PSOE, 49,18 %.
Diferencia con PP: 176 votos.
Participación: 75,30 % (+1,49 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Gijón
Más votada: PSOE, 47,79 %.
Diferencia con PP: 13.459 votos.
Participación: 74,50 % (+0,69 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Gozón
Más votada: PSOE, 46,83 %.
Diferencia con PP: 309 votos.
Participación: 69,69 % (-4,12 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Grado
Más votada: PSOE, 46,58 %.
Diferencia con PP: 269 votos.
Participación: 69,99 % (-3,82 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Grandas de Salime
Más votada: PSOE, 61,18 %.
Diferencia con PP: 200 votos.
Participación: 68,26 % (-5,55 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Ibias
Más votada: PSOE, 53,95 %.
Diferencia con PP: 142 votos.
Participación: 56,39 % (-17,42 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Illano
Más votada: PSOE, 59,93 %.
Diferencia con PP: 74 votos.
Participación: 60,04 % (-13,77 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Illas
Más votada: PP, 54,01 %.
Diferencia con PSOE: 154 votos.
Participación: 76,36 % (+2,55 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Langreo
Más votada: PSOE, 49,39 %.
Diferencia con PP: 4339 votos.
Participación: 68,53 % (-5,28 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Las Regueras
Más votada: PSOE, 49,63 %.
Diferencia con PP: 105 votos.
Participación: 73,42 % (-0,39 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Laviana
Más votada: PSOE, 49,71 %.
Diferencia con PP: 1495 votos.
Participación: 74,47 % (+0,66 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Lena
Más votada: PSOE, 50,72 %.
Diferencia con PP: 1260 votos.
Participación: 71,18 % (-2,63 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Llanera
Más votada: PSOE, 45,87 %.
Diferencia con PP: 132 votos.
Participación: 75,41 % (+1,60 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Llanes
Más votada: PSOE, 50,39 %.
Diferencia con PP: 759 votos.
Participación: 78,58 % (+4,77 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Mieres
Más votada: PSOE, 48,64 %.
Diferencia con PP: 4240 votos.
Participación: 71,92 % (-1,89 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Morcín
Más votada: PSOE, 51,44 %.
Diferencia con PP: 367 votos.
Participación: 79,05 % (+5,24 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Muros de Nalón
Más votada: PSOE, 51,80 %.
Diferencia con PP: 184 votos.
Participación: 79,85 % (+6,04 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Nava
Más votada: PSOE, 47,04 %.
Diferencia con PP: 144 votos.
Participación: 73,95 % (+0,14 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Navia
Más votada: PSOE, 51,19 %.
Diferencia con PP: 565 votos.
Participación: 75,31 % (+1,50 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Noreña
Más votada: PP, 45,19 %.
Diferencia con PSOE: 125 votos.
Participación: 76,08 % (+2,27 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Onís
Más votada: PSOE, 58,02 %.
Diferencia con PP: 121 votos.
Participación: 76,69 % (+2,88 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Oviedo
Más votada: PP, 50,29 %.
Diferencia con PSOE: 14.875 votos.
Participación: 75,67 % (+1,86 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Parres
Más votada: PSOE, 51,30 %.
Diferencia con PP: 415 votos.
Participación: 75,90 % (+2,09 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Peñamellera Alta
Más votada: PP, 51,97 %.
Diferencia con PSOE: 29 votos.
Participación: 79,21 % (+5,40 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Peñamellera Baja
Más votada: PP, 56,27 %.
Diferencia con PSOE: 168 votos.
Participación: 82,61 % (+8,80 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Pesoz
Más votada: PSOE, 58,20 %.
Diferencia con PP: 24 votos.
Participación: 69,71 % (-4,10 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Piloña
Más votada: PSOE, 52,14 %.
Diferencia con PP: 610 votos.
Participación: 74,58 % (+0,77 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Ponga
Más votada: PSOE, 52,06 %.
Diferencia con PP: 57 votos.
Participación: 63,04 % (-10,77 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Pravia
Más votada: PSOE, 48,61 %.
Diferencia con PP: 230 votos.
Participación: 74,78 % (+0,97 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Proaza
Más votada: PSOE, 56,01 %.
Diferencia con PP: 110 votos.
Participación: 75,74 % (+1,93 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Quirós
Más votada: PSOE, 56,73 %.
Diferencia con PP: 280 votos.
Participación: 73,45 % (-0,36 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Ribadedeva
Más votada: PSOE, 51,23 %.
Diferencia con PP: 76 votos.
Participación: 78,45 % (+4,64 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Ribadesella
Más votada: PP, 46,00 %.
Diferencia con PSOE: 8 votos.
Participación: 75,26 % (+1,45 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Ribera de Arriba
Más votada: PSOE, 54,23 %.
Diferencia con PP: 295 votos.
Participación: 76,59 % (+2,78 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Riosa
Más votada: PSOE, 53,67 %.
Diferencia con PP: 384 votos.
Participación: 74,26 % (+0,45 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Salas
Más votada: PSOE, 47,39 %.
Diferencia con PP: 46 votos.
Participación: 72,51 % (-1,30 puntos frente a Asturies).
Conceyu
San Martín de Oscos
Más votada: PSOE, 57,83 %.
Diferencia con PP: 56 votos.
Participación: 55,06 % (-18,75 puntos frente a Asturies).
Conceyu
San Martín del Rey Aurelio
Más votada: PSOE, 53,45 %.
Diferencia con PP: 2933 votos.
Participación: 74,64 % (+0,83 puntos frente a Asturies).
Conceyu
San Tirso de Abres
Más votada: PP, 50,62 %.
Diferencia con PSOE: 15 votos.
Participación: 80,48 % (+6,67 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Santa Eulalia de Oscos
Más votada: PSOE, 52,75 %.
Diferencia con PP: 83 votos.
Participación: 73,77 % (-0,04 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Santo Adriano
Más votada: PSOE, 61,46 %.
Diferencia con PP: 58 votos.
Participación: 76,98 % (+3,17 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Sariego
Más votada: PP, 48,66 %.
Diferencia con PSOE: 62 votos.
Participación: 74,23 % (+0,42 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Siero
Más votada: PSOE, 46,64 %.
Diferencia con PP: 1221 votos.
Participación: 72,58 % (-1,23 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Sobrescobio
Más votada: PSOE, 56,65 %.
Diferencia con PP: 141 votos.
Participación: 84,03 % (+10,22 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Somiedo
Más votada: PSOE, 59,80 %.
Diferencia con PP: 197 votos.
Participación: 60,73 % (-13,08 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Soto del Barco
Más votada: PSOE, 52,25 %.
Diferencia con PP: 365 votos.
Participación: 78,26 % (+4,45 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Tapia de Casariego
Más votada: PSOE, 47,77 %.
Diferencia con PP: 75 votos.
Participación: 78,03 % (+4,22 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Taramundi
Más votada: PSOE, 63,90 %.
Diferencia con PP: 174 votos.
Participación: 79,97 % (+6,16 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Teverga
Más votada: PSOE, 50,19 %.
Diferencia con PP: 164 votos.
Participación: 71,22 % (-2,59 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Tineo
Más votada: PSOE, 52,01 %.
Diferencia con PP: 620 votos.
Participación: 65,85 % (-7,96 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Valdés
Más votada: PSOE, 51,12 %.
Diferencia con PP: 689 votos.
Participación: 69,68 % (-4,13 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Vegadeo
Más votada: PSOE, 50,11 %.
Diferencia con PP: 143 votos.
Participación: 74,39 % (+0,58 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Villanueva de Oscos
Más votada: PSOE, 56,69 %.
Diferencia con PP: 44 votos.
Participación: 73,37 % (-0,44 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Villaviciosa
Más votada: PP, 53,25 %.
Diferencia con PSOE: 1359 votos.
Participación: 73,36 % (-0,45 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Villayón
Más votada: PP, 55,97 %.
Diferencia con PSOE: 181 votos.
Participación: 73,09 % (-0,72 puntos frente a Asturies).
Conceyu
Yernes y Tameza
Más votada: PP, 49,64 %.
Diferencia con PSOE: 11 votos.
Participación: 75,13 % (+1,32 puntos frente a Asturies).
Resultáu n’Asturies
| Candidatura | Votos | % válidos | Gráficu | Escaños |
|---|---|---|---|---|
| PSOE | 326.477 | 46,93 % | 4 | |
| PP | 289.305 | 41,58 % | 4 | |
| IU-B.A-LOS VERDES | 49.936 | 7,18 % | 0 | |
| UPyD | 9485 | 1,36 % | 0 | |
| LV-GV | 1906 | 0,27 % | 0 | |
| AA | 1299 | 0,19 % | 0 | |
| PACMA | 1193 | 0,17 % | 0 | |
| PCPE | 946 | 0,14 % | 0 | |
| UNIDA | 848 | 0,12 % | 0 | |
| PSD | 778 | 0,11 % | 0 | |
| CENB | 617 | 0,09 % | 0 | |
| C's | 575 | 0,08 % | 0 | |
| DN | 549 | 0,08 % | 0 | |
| IR | 529 | 0,08 % | 0 | |
| PUM+J | 446 | 0,06 % | 0 | |
| AMD | 369 | 0,05 % | 0 | |
| POSI | 262 | 0,04 % | 0 | |
| SAIn | 250 | 0,04 % | 0 | |
| FE de las JONS | 237 | 0,03 % | 0 | |
| CDAS | 216 | 0,03 % | 0 | |
| PFyV | 159 | 0,02 % | 0 | |
| PH | 151 | 0,02 % | 0 | |
| PUEDE | 117 | 0,02 % | 0 | |
| AES | 98 | 0,01 % | 0 | |
| FA | 90 | 0,01 % | 0 | |
| FRENTE | 75 | 0,01 % | 0 | |
| MFE | 68 | 0,01 % | 0 | |
| AuN | 67 | 0,01 % | 0 | |
| PC | 57 | 0,01 % | 0 |
Los 78 conceyos
| Conceyu | Más votada | % válidos | Participación | Dif. con Asturies |
|---|---|---|---|---|
| Allande | PSOE | 50,34 % | 63,05 % | -10,76 |
| Aller | PSOE | 48,44 % | 74,90 % | +1,09 |
| Amieva | PSOE | 50,90 % | 73,00 % | -0,81 |
| Avilés | PSOE | 47,17 % | 74,00 % | +0,19 |
| Belmonte de Miranda | PSOE | 52,07 % | 72,33 % | -1,48 |
| Bimenes | PSOE | 53,70 % | 74,53 % | +0,72 |
| Boal | PSOE | 53,43 % | 75,64 % | +1,83 |
| Cabrales | PSOE | 47,81 % | 79,75 % | +5,94 |
| Cabranes | PSOE | 53,50 % | 77,89 % | +4,08 |
| Candamo | PSOE | 54,30 % | 72,53 % | -1,28 |
| Cangas de Onís | PSOE | 46,95 % | 74,66 % | +0,85 |
| Cangas del Narcea | PP | 50,34 % | 62,39 % | -11,42 |
| Caravia | PP | 50,91 % | 76,28 % | +2,47 |
| Carreño | PSOE | 49,05 % | 73,12 % | -0,69 |
| Caso | PSOE | 42,63 % | 74,49 % | +0,68 |
| Castrillón | PP | 45,56 % | 75,49 % | +1,68 |
| Castropol | PSOE | 51,13 % | 74,76 % | +0,95 |
| Coaña | PP | 46,46 % | 76,91 % | +3,10 |
| Colunga | PP | 50,19 % | 74,01 % | +0,20 |
| Corvera de Asturias | PSOE | 51,26 % | 71,26 % | -2,55 |
| Cudillero | PSOE | 55,15 % | 75,52 % | +1,71 |
| Degaña | PSOE | 52,45 % | 76,92 % | +3,11 |
| El Franco | PSOE | 49,18 % | 75,30 % | +1,49 |
| Gijón | PSOE | 47,79 % | 74,50 % | +0,69 |
| Gozón | PSOE | 46,83 % | 69,69 % | -4,12 |
| Grado | PSOE | 46,58 % | 69,99 % | -3,82 |
| Grandas de Salime | PSOE | 61,18 % | 68,26 % | -5,55 |
| Ibias | PSOE | 53,95 % | 56,39 % | -17,42 |
| Illano | PSOE | 59,93 % | 60,04 % | -13,77 |
| Illas | PP | 54,01 % | 76,36 % | +2,55 |
| Langreo | PSOE | 49,39 % | 68,53 % | -5,28 |
| Las Regueras | PSOE | 49,63 % | 73,42 % | -0,39 |
| Laviana | PSOE | 49,71 % | 74,47 % | +0,66 |
| Lena | PSOE | 50,72 % | 71,18 % | -2,63 |
| Llanera | PSOE | 45,87 % | 75,41 % | +1,60 |
| Llanes | PSOE | 50,39 % | 78,58 % | +4,77 |
| Mieres | PSOE | 48,64 % | 71,92 % | -1,89 |
| Morcín | PSOE | 51,44 % | 79,05 % | +5,24 |
| Muros de Nalón | PSOE | 51,80 % | 79,85 % | +6,04 |
| Nava | PSOE | 47,04 % | 73,95 % | +0,14 |
| Navia | PSOE | 51,19 % | 75,31 % | +1,50 |
| Noreña | PP | 45,19 % | 76,08 % | +2,27 |
| Onís | PSOE | 58,02 % | 76,69 % | +2,88 |
| Oviedo | PP | 50,29 % | 75,67 % | +1,86 |
| Parres | PSOE | 51,30 % | 75,90 % | +2,09 |
| Peñamellera Alta | PP | 51,97 % | 79,21 % | +5,40 |
| Peñamellera Baja | PP | 56,27 % | 82,61 % | +8,80 |
| Pesoz | PSOE | 58,20 % | 69,71 % | -4,10 |
| Piloña | PSOE | 52,14 % | 74,58 % | +0,77 |
| Ponga | PSOE | 52,06 % | 63,04 % | -10,77 |
| Pravia | PSOE | 48,61 % | 74,78 % | +0,97 |
| Proaza | PSOE | 56,01 % | 75,74 % | +1,93 |
| Quirós | PSOE | 56,73 % | 73,45 % | -0,36 |
| Ribadedeva | PSOE | 51,23 % | 78,45 % | +4,64 |
| Ribadesella | PP | 46,00 % | 75,26 % | +1,45 |
| Ribera de Arriba | PSOE | 54,23 % | 76,59 % | +2,78 |
| Riosa | PSOE | 53,67 % | 74,26 % | +0,45 |
| Salas | PSOE | 47,39 % | 72,51 % | -1,30 |
| San Martín de Oscos | PSOE | 57,83 % | 55,06 % | -18,75 |
| San Martín del Rey Aurelio | PSOE | 53,45 % | 74,64 % | +0,83 |
| San Tirso de Abres | PP | 50,62 % | 80,48 % | +6,67 |
| Santa Eulalia de Oscos | PSOE | 52,75 % | 73,77 % | -0,04 |
| Santo Adriano | PSOE | 61,46 % | 76,98 % | +3,17 |
| Sariego | PP | 48,66 % | 74,23 % | +0,42 |
| Siero | PSOE | 46,64 % | 72,58 % | -1,23 |
| Sobrescobio | PSOE | 56,65 % | 84,03 % | +10,22 |
| Somiedo | PSOE | 59,80 % | 60,73 % | -13,08 |
| Soto del Barco | PSOE | 52,25 % | 78,26 % | +4,45 |
| Tapia de Casariego | PSOE | 47,77 % | 78,03 % | +4,22 |
| Taramundi | PSOE | 63,90 % | 79,97 % | +6,16 |
| Teverga | PSOE | 50,19 % | 71,22 % | -2,59 |
| Tineo | PSOE | 52,01 % | 65,85 % | -7,96 |
| Valdés | PSOE | 51,12 % | 69,68 % | -4,13 |
| Vegadeo | PSOE | 50,11 % | 74,39 % | +0,58 |
| Villanueva de Oscos | PSOE | 56,69 % | 73,37 % | -0,44 |
| Villaviciosa | PP | 53,25 % | 73,36 % | -0,45 |
| Villayón | PP | 55,97 % | 73,09 % | -0,72 |
| Yernes y Tameza | PP | 49,64 % | 75,13 % | +1,32 |
«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (73,81 %), ensin el votu del estranxeru.