Eleiciones al Congresu · Asturies

Eleiciones xenerales del 26 de xunu de 2016

Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 8 escaños.

Participación61,1 %68,2 % ente los residentes n’Asturies y 5,2 % ente los que viven nel estranxeru.
Candidatura más votada per conceyu57 PP-FORO19 PSOE2 UNIDOS PODEMOSPer conceyos, PP-FORO foi la candidatura más votada en 57 conceyos, PSOE en 19 y UNIDOS PODEMOS en 2.
L’últimu escañu61.713votosFaltáron-y a PSOE pa llevase el octavu escañu, que foi pa PP-FORO.

Nes eleiciones al Congresu del 26 de xunu de 2016, la circunscripción d’Asturies escoyó 8 diputaos: 3 escaños pa PP-FORO, 2 escaños pa PSOE, 2 escaños pa UNIDOS PODEMOS y 1 escañu pa C's.

La candidatura más votada foi PP-FORO, con 209.632 votos (35,25 % de los votos válidos).

La participación foi del 61,09 %: votaron 600.463 de 982.837 electores. Ente los residentes n’Asturies foi del 68,19 %, y ente los electores residentes nel estranxeru (CERA), del 5,18 %.

L’últimu escañu, el octavu, correspondió a PP-FORO (el so tercer escañu), con un cociente de 69.877,33 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi PSOE, que habría necesitáu 61.713 votos más.

Conceyu a conceyu

Ver
Forma
ALDALLAMIAVIBELBIMBOACBRCBNCANCNACONCRVCARCASCTRCTPCOACOLCORCUDDEGFRAGIJGOZGRAGSAIBIILLILSLANLAVLENVALLLALLSMIEMORMURNAVNVINORONIOVIPARPMAPMBPESPILPONPRAPROQUIREGRDVRIBRARRIOSALSMRSMOSEOSTASADSARSIESOBSOMSDBTAPTARTEVTINVEGVDOVIVVLYYYT
PP-FORO: 57 conceyosPSOE: 19 conceyosUNIDOS PODEMOS: 2 conceyos

Candidatura más votada en cada conceyu.

50–56 %56–62 %62–68 %68–74 %74–80 %

Participación: votantes sobre censu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 68,19 %.

20–29 %29–38 %38–47 %47–56 %56–65 %

Porcentaxe de votos válidos de PP-FORO en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 35,29 %.

15–23 %23–31 %31–39 %39–47 %47–55 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 24,88 %.

5–11 %11–17 %17–23 %23–29 %29–35 %

Porcentaxe de votos válidos de UNIDOS PODEMOS en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 23,83 %.

0–4 %4–8 %8–12 %12–16 %16–20 %

Porcentaxe de votos válidos de C's en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 12,60 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de PACMA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 1,07 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de EB en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,42 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de VOX en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,24 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de UPyD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,23 %.

0–1 %1–2 %2–3 %3–4 %4–5 %

Porcentaxe de votos válidos de PCPE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,23 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de RECORTES CERO-GRUPO VERDE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,18 %.

Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.

Conxuntu de residentes n’Asturies

Asturies

Participación: 68,19 %.

PP-FORO35,3 %
PSOE24,9 %
UNIDOS PODEMOS23,8 %
C's12,6 %

Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.

Conceyu

Allande

Más votada: PP-FORO, 50,57 %.

Diferencia con PSOE: 167 votos.

Participación: 55,86 % (-12,33 puntos frente a Asturies).

PP-FORO50,6 %
PSOE31,6 %
UNIDOS PODEMOS10,3 %
C's6,0 %

Conceyu

Aller

Más votada: PP-FORO, 32,99 %.

Diferencia con PSOE: 54 votos.

Participación: 67,68 % (-0,51 puntos frente a Asturies).

PP-FORO33,0 %
PSOE32,2 %
UNIDOS PODEMOS24,6 %
C's7,6 %

Conceyu

Amieva

Más votada: PP-FORO, 43,75 %.

Diferencia con PSOE: 40 votos.

Participación: 54,95 % (-13,24 puntos frente a Asturies).

PP-FORO43,8 %
PSOE32,4 %
UNIDOS PODEMOS14,2 %
C's4,6 %

Conceyu

Avilés

Más votada: PP-FORO, 32,95 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 2893 votos.

Participación: 69,39 % (+1,20 puntos frente a Asturies).

PP-FORO33,0 %
PSOE24,7 %
UNIDOS PODEMOS26,7 %
C's12,0 %

Conceyu

Belmonte de Miranda

Más votada: PP-FORO, 43,83 %.

Diferencia con PSOE: 69 votos.

Participación: 64,60 % (-3,59 puntos frente a Asturies).

PP-FORO43,8 %
PSOE36,4 %
UNIDOS PODEMOS12,5 %
C's4,2 %

Conceyu

Bimenes

Más votada: PSOE, 35,39 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 63 votos.

Participación: 65,58 % (-2,61 puntos frente a Asturies).

PP-FORO26,0 %
PSOE35,4 %
UNIDOS PODEMOS29,1 %
C's7,2 %

Conceyu

Boal

Más votada: PP-FORO, 39,92 %.

Diferencia con PSOE: 41 votos.

Participación: 62,48 % (-5,71 puntos frente a Asturies).

PP-FORO39,9 %
PSOE35,6 %
UNIDOS PODEMOS16,7 %
C's5,4 %

Conceyu

Cabrales

Más votada: PP-FORO, 45,32 %.

Diferencia con PSOE: 162 votos.

Participación: 69,67 % (+1,48 puntos frente a Asturies).

PP-FORO45,3 %
PSOE32,1 %
UNIDOS PODEMOS13,6 %
C's7,7 %

Conceyu

Cabranes

Más votada: PP-FORO, 40,39 %.

Diferencia con PSOE: 102 votos.

Participación: 67,51 % (-0,68 puntos frente a Asturies).

PP-FORO40,4 %
PSOE23,7 %
UNIDOS PODEMOS22,2 %
C's11,8 %

Conceyu

Candamo

Más votada: PP-FORO, 32,29 %.

Diferencia con PSOE: 1 votu.

Participación: 65,31 % (-2,88 puntos frente a Asturies).

PP-FORO32,3 %
PSOE32,2 %
UNIDOS PODEMOS21,5 %
C's10,7 %

Conceyu

Cangas de Onís

Más votada: PP-FORO, 46,42 %.

Diferencia con PSOE: 716 votos.

Participación: 66,64 % (-1,55 puntos frente a Asturies).

PP-FORO46,4 %
PSOE25,6 %
UNIDOS PODEMOS16,0 %
C's9,7 %

Conceyu

Cangas del Narcea

Más votada: PP-FORO, 46,80 %.

Diferencia con PSOE: 1443 votos.

Participación: 55,51 % (-12,68 puntos frente a Asturies).

PP-FORO46,8 %
PSOE23,4 %
UNIDOS PODEMOS16,7 %
C's10,3 %

Conceyu

Caravia

Más votada: PP-FORO, 45,91 %.

Diferencia con PSOE: 62 votos.

Participación: 71,97 % (+3,78 puntos frente a Asturies).

PP-FORO45,9 %
PSOE26,4 %
UNIDOS PODEMOS18,6 %
C's5,4 %

Conceyu

Carreño

Más votada: PP-FORO, 30,23 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 8 votos.

Participación: 66,38 % (-1,81 puntos frente a Asturies).

PP-FORO30,2 %
PSOE25,9 %
UNIDOS PODEMOS30,1 %
C's10,3 %

Conceyu

Caso

Más votada: PP-FORO, 35,29 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 68 votos.

Participación: 64,81 % (-3,38 puntos frente a Asturies).

PP-FORO35,3 %
PSOE25,5 %
UNIDOS PODEMOS28,4 %
C's8,4 %

Conceyu

Castrillón

Más votada: PP-FORO, 37,08 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 1618 votos.

Participación: 71,44 % (+3,25 puntos frente a Asturies).

PP-FORO37,1 %
PSOE21,3 %
UNIDOS PODEMOS25,1 %
C's13,2 %

Conceyu

Castropol

Más votada: PP-FORO, 40,42 %.

Diferencia con PSOE: 189 votos.

Participación: 66,60 % (-1,59 puntos frente a Asturies).

PP-FORO40,4 %
PSOE31,3 %
UNIDOS PODEMOS17,0 %
C's8,2 %

Conceyu

Coaña

Más votada: PP-FORO, 44,08 %.

Diferencia con PSOE: 434 votos.

Participación: 68,94 % (+0,75 puntos frente a Asturies).

PP-FORO44,1 %
PSOE22,1 %
UNIDOS PODEMOS19,9 %
C's10,9 %

Conceyu

Colunga

Más votada: PP-FORO, 45,94 %.

Diferencia con PSOE: 398 votos.

Participación: 65,76 % (-2,43 puntos frente a Asturies).

PP-FORO45,9 %
PSOE26,1 %
UNIDOS PODEMOS14,9 %
C's10,1 %

Conceyu

Corvera de Asturias

Más votada: PSOE, 29,71 %.

Diferencia con PP-FORO: 122 votos.

Participación: 67,72 % (-0,47 puntos frente a Asturies).

PP-FORO28,3 %
PSOE29,7 %
UNIDOS PODEMOS27,6 %
C's10,5 %

Conceyu

Cudillero

Más votada: PP-FORO, 39,18 %.

Diferencia con PSOE: 220 votos.

Participación: 66,13 % (-2,06 puntos frente a Asturies).

PP-FORO39,2 %
PSOE31,8 %
UNIDOS PODEMOS16,6 %
C's9,7 %

Conceyu

Degaña

Más votada: PSOE, 35,27 %.

Diferencia con PP-FORO: 58 votos.

Participación: 64,73 % (-3,46 puntos frente a Asturies).

PP-FORO25,0 %
PSOE35,3 %
UNIDOS PODEMOS24,7 %
C's7,1 %

Conceyu

El Franco

Más votada: PP-FORO, 37,70 %.

Diferencia con PSOE: 182 votos.

Participación: 69,23 % (+1,04 puntos frente a Asturies).

PP-FORO37,7 %
PSOE29,7 %
UNIDOS PODEMOS19,8 %
C's9,9 %

Conceyu

Gijón

Más votada: PP-FORO, 32,45 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 10.327 votos.

Participación: 70,03 % (+1,84 puntos frente a Asturies).

PP-FORO32,5 %
PSOE23,9 %
UNIDOS PODEMOS25,9 %
C's14,2 %

Conceyu

Gozón

Más votada: PP-FORO, 34,89 %.

Diferencia con PSOE: 451 votos.

Participación: 63,64 % (-4,55 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,9 %
PSOE27,1 %
UNIDOS PODEMOS23,7 %
C's11,4 %

Conceyu

Grado

Más votada: PP-FORO, 36,59 %.

Diferencia con PSOE: 560 votos.

Participación: 63,27 % (-4,92 puntos frente a Asturies).

PP-FORO36,6 %
PSOE26,1 %
UNIDOS PODEMOS24,0 %
C's10,5 %

Conceyu

Grandas de Salime

Más votada: PSOE, 37,55 %.

Diferencia con PP-FORO: 13 votos.

Participación: 60,67 % (-7,52 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,9 %
PSOE37,6 %
UNIDOS PODEMOS17,5 %
C's7,4 %

Conceyu

Ibias

Más votada: PP-FORO, 37,91 %.

Diferencia con PSOE: 4 votos.

Participación: 50,86 % (-17,33 puntos frente a Asturies).

PP-FORO37,9 %
PSOE37,3 %
UNIDOS PODEMOS15,9 %
C's6,9 %

Conceyu

Illano

Más votada: PSOE, 45,98 %.

Diferencia con PP-FORO: 30 votos.

Participación: 51,71 % (-16,48 puntos frente a Asturies).

PP-FORO28,7 %
PSOE46,0 %
UNIDOS PODEMOS17,8 %
C's6,3 %

Conceyu

Illas

Más votada: PP-FORO, 44,44 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 146 votos.

Participación: 74,75 % (+6,56 puntos frente a Asturies).

PP-FORO44,4 %
PSOE21,0 %
UNIDOS PODEMOS22,5 %
C's8,6 %

Conceyu

Langreo

Más votada: UNIDOS PODEMOS, 33,53 %.

Diferencia con PSOE: 1076 votos.

Participación: 63,48 % (-4,71 puntos frente a Asturies).

PP-FORO25,3 %
PSOE28,7 %
UNIDOS PODEMOS33,5 %
C's8,8 %

Conceyu

Las Regueras

Más votada: PP-FORO, 39,51 %.

Diferencia con PSOE: 99 votos.

Participación: 68,91 % (+0,72 puntos frente a Asturies).

PP-FORO39,5 %
PSOE30,9 %
UNIDOS PODEMOS14,7 %
C's11,6 %

Conceyu

Laviana

Más votada: PSOE, 33,28 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 362 votos.

Participación: 66,63 % (-1,56 puntos frente a Asturies).

PP-FORO26,3 %
PSOE33,3 %
UNIDOS PODEMOS28,4 %
C's8,6 %

Conceyu

Lena

Más votada: PSOE, 31,35 %.

Diferencia con PP-FORO: 160 votos.

Participación: 65,96 % (-2,23 puntos frente a Asturies).

PP-FORO28,9 %
PSOE31,4 %
UNIDOS PODEMOS28,2 %
C's8,4 %

Conceyu

Llanera

Más votada: PP-FORO, 35,80 %.

Diferencia con PSOE: 865 votos.

Participación: 68,07 % (-0,12 puntos frente a Asturies).

PP-FORO35,8 %
PSOE24,4 %
UNIDOS PODEMOS21,9 %
C's14,6 %

Conceyu

Llanes

Más votada: PP-FORO, 40,19 %.

Diferencia con PSOE: 835 votos.

Participación: 69,84 % (+1,65 puntos frente a Asturies).

PP-FORO40,2 %
PSOE29,7 %
UNIDOS PODEMOS15,1 %
C's11,6 %

Conceyu

Mieres

Más votada: UNIDOS PODEMOS, 34,30 %.

Diferencia con PSOE: 1397 votos.

Participación: 66,41 % (-1,78 puntos frente a Asturies).

PP-FORO25,1 %
PSOE28,1 %
UNIDOS PODEMOS34,3 %
C's8,6 %

Conceyu

Morcín

Más votada: PSOE, 31,56 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 57 votos.

Participación: 68,78 % (+0,59 puntos frente a Asturies).

PP-FORO26,5 %
PSOE31,6 %
UNIDOS PODEMOS27,9 %
C's10,7 %

Conceyu

Muros de Nalón

Más votada: PP-FORO, 34,00 %.

Diferencia con PSOE: 23 votos.

Participación: 73,90 % (+5,71 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,0 %
PSOE32,1 %
UNIDOS PODEMOS21,8 %
C's9,4 %

Conceyu

Nava

Más votada: PP-FORO, 36,27 %.

Diferencia con PSOE: 222 votos.

Participación: 65,64 % (-2,55 puntos frente a Asturies).

PP-FORO36,3 %
PSOE28,7 %
UNIDOS PODEMOS20,6 %
C's10,9 %

Conceyu

Navia

Más votada: PP-FORO, 36,74 %.

Diferencia con PSOE: 457 votos.

Participación: 68,37 % (+0,18 puntos frente a Asturies).

PP-FORO36,7 %
PSOE27,4 %
UNIDOS PODEMOS22,3 %
C's10,6 %

Conceyu

Noreña

Más votada: PP-FORO, 36,36 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 371 votos.

Participación: 69,39 % (+1,20 puntos frente a Asturies).

PP-FORO36,4 %
PSOE22,3 %
UNIDOS PODEMOS23,9 %
C's13,7 %

Conceyu

Onís

Más votada: PSOE, 42,86 %.

Diferencia con PP-FORO: 38 votos.

Participación: 65,30 % (-2,89 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,2 %
PSOE42,9 %
UNIDOS PODEMOS16,6 %
C's3,9 %

Conceyu

Oviedo

Más votada: PP-FORO, 40,86 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 25.660 votos.

Participación: 70,38 % (+2,19 puntos frente a Asturies).

PP-FORO40,9 %
PSOE19,8 %
UNIDOS PODEMOS20,3 %
C's15,5 %

Conceyu

Parres

Más votada: PP-FORO, 35,85 %.

Diferencia con PSOE: 123 votos.

Participación: 68,13 % (-0,06 puntos frente a Asturies).

PP-FORO35,9 %
PSOE31,7 %
UNIDOS PODEMOS19,5 %
C's10,1 %

Conceyu

Peñamellera Alta

Más votada: PP-FORO, 59,13 %.

Diferencia con PSOE: 126 votos.

Participación: 75,95 % (+7,76 puntos frente a Asturies).

PP-FORO59,1 %
PSOE24,8 %
UNIDOS PODEMOS8,2 %
C's5,2 %

Conceyu

Peñamellera Baja

Más votada: PP-FORO, 54,21 %.

Diferencia con PSOE: 245 votos.

Participación: 76,96 % (+8,77 puntos frente a Asturies).

PP-FORO54,2 %
PSOE25,2 %
UNIDOS PODEMOS10,4 %
C's8,3 %

Conceyu

Pesoz

Más votada: PP-FORO, 48,94 %.

Diferencia con PSOE: 11 votos.

Participación: 61,69 % (-6,50 puntos frente a Asturies).

PP-FORO48,9 %
PSOE37,2 %
UNIDOS PODEMOS9,6 %
C's4,3 %

Conceyu

Piloña

Más votada: PP-FORO, 37,84 %.

Diferencia con PSOE: 292 votos.

Participación: 65,11 % (-3,08 puntos frente a Asturies).

PP-FORO37,8 %
PSOE30,7 %
UNIDOS PODEMOS17,9 %
C's10,7 %

Conceyu

Ponga

Más votada: PP-FORO, 42,82 %.

Diferencia con PSOE: 35 votos.

Participación: 65,37 % (-2,82 puntos frente a Asturies).

PP-FORO42,8 %
PSOE33,5 %
UNIDOS PODEMOS16,5 %
C's5,6 %

Conceyu

Pravia

Más votada: PP-FORO, 41,99 %.

Diferencia con PSOE: 677 votos.

Participación: 65,71 % (-2,48 puntos frente a Asturies).

PP-FORO42,0 %
PSOE27,2 %
UNIDOS PODEMOS16,5 %
C's12,1 %

Conceyu

Proaza

Más votada: PSOE, 41,29 %.

Diferencia con PP-FORO: 42 votos.

Participación: 67,27 % (-0,92 puntos frente a Asturies).

PP-FORO32,6 %
PSOE41,3 %
UNIDOS PODEMOS14,1 %
C's10,2 %

Conceyu

Quirós

Más votada: PSOE, 39,89 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 108 votos.

Participación: 65,03 % (-3,16 puntos frente a Asturies).

PP-FORO24,7 %
PSOE39,9 %
UNIDOS PODEMOS25,1 %
C's7,8 %

Conceyu

Ribadedeva

Más votada: PP-FORO, 41,12 %.

Diferencia con PSOE: 97 votos.

Participación: 73,25 % (+5,06 puntos frente a Asturies).

PP-FORO41,1 %
PSOE32,2 %
UNIDOS PODEMOS12,6 %
C's12,6 %

Conceyu

Ribadesella

Más votada: PP-FORO, 43,90 %.

Diferencia con PSOE: 684 votos.

Participación: 65,42 % (-2,77 puntos frente a Asturies).

PP-FORO43,9 %
PSOE22,8 %
UNIDOS PODEMOS19,8 %
C's11,5 %

Conceyu

Ribera de Arriba

Más votada: PSOE, 32,79 %.

Diferencia con PP-FORO: 51 votos.

Participación: 66,73 % (-1,46 puntos frente a Asturies).

PP-FORO27,9 %
PSOE32,8 %
UNIDOS PODEMOS24,1 %
C's10,5 %

Conceyu

Riosa

Más votada: PSOE, 35,90 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 34 votos.

Participación: 68,60 % (+0,41 puntos frente a Asturies).

PP-FORO20,0 %
PSOE35,9 %
UNIDOS PODEMOS33,1 %
C's7,1 %

Conceyu

Salas

Más votada: PP-FORO, 50,05 %.

Diferencia con PSOE: 811 votos.

Participación: 66,19 % (-2,00 puntos frente a Asturies).

PP-FORO50,1 %
PSOE23,3 %
UNIDOS PODEMOS16,8 %
C's7,6 %

Conceyu

San Martín de Oscos

Más votada: PP-FORO, 41,50 %.

Diferencia con PSOE: 9 votos.

Participación: 53,44 % (-14,75 puntos frente a Asturies).

PP-FORO41,5 %
PSOE37,0 %
UNIDOS PODEMOS11,5 %
C's8,5 %

Conceyu

San Martín del Rey Aurelio

Más votada: PSOE, 35,79 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 391 votos.

Participación: 65,93 % (-2,26 puntos frente a Asturies).

PP-FORO23,1 %
PSOE35,8 %
UNIDOS PODEMOS31,7 %
C's6,5 %

Conceyu

San Tirso de Abres

Más votada: PP-FORO, 54,72 %.

Diferencia con PSOE: 85 votos.

Participación: 77,11 % (+8,92 puntos frente a Asturies).

PP-FORO54,7 %
PSOE28,0 %
UNIDOS PODEMOS9,8 %
C's6,0 %

Conceyu

Santa Eulalia de Oscos

Más votada: PSOE, 40,34 %.

Diferencia con PP-FORO: 18 votos.

Participación: 59,50 % (-8,69 puntos frente a Asturies).

PP-FORO32,6 %
PSOE40,3 %
UNIDOS PODEMOS17,2 %
C's7,3 %

Conceyu

Santo Adriano

Más votada: PSOE, 37,72 %.

Diferencia con PP-FORO: 12 votos.

Participación: 71,79 % (+3,60 puntos frente a Asturies).

PP-FORO30,5 %
PSOE37,7 %
UNIDOS PODEMOS21,0 %
C's8,4 %

Conceyu

Sariego

Más votada: PP-FORO, 43,20 %.

Diferencia con UNIDOS PODEMOS: 151 votos.

Participación: 65,52 % (-2,67 puntos frente a Asturies).

PP-FORO43,2 %
PSOE21,3 %
UNIDOS PODEMOS22,0 %
C's11,1 %

Conceyu

Siero

Más votada: PP-FORO, 34,70 %.

Diferencia con PSOE: 3026 votos.

Participación: 66,49 % (-1,70 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,7 %
PSOE24,0 %
UNIDOS PODEMOS23,0 %
C's14,6 %

Conceyu

Sobrescobio

Más votada: PSOE, 40,07 %.

Diferencia con PP-FORO: 69 votos.

Participación: 74,87 % (+6,68 puntos frente a Asturies).

PP-FORO28,2 %
PSOE40,1 %
UNIDOS PODEMOS20,6 %
C's7,6 %

Conceyu

Somiedo

Más votada: PSOE, 40,56 %.

Diferencia con PP-FORO: 12 votos.

Participación: 59,01 % (-9,18 puntos frente a Asturies).

PP-FORO38,7 %
PSOE40,6 %
UNIDOS PODEMOS12,3 %
C's6,1 %

Conceyu

Soto del Barco

Más votada: PP-FORO, 37,32 %.

Diferencia con PSOE: 192 votos.

Participación: 69,61 % (+1,42 puntos frente a Asturies).

PP-FORO37,3 %
PSOE29,3 %
UNIDOS PODEMOS20,8 %
C's9,9 %

Conceyu

Tapia de Casariego

Más votada: PP-FORO, 38,43 %.

Diferencia con PSOE: 276 votos.

Participación: 71,71 % (+3,52 puntos frente a Asturies).

PP-FORO38,4 %
PSOE26,8 %
UNIDOS PODEMOS21,8 %
C's10,1 %

Conceyu

Taramundi

Más votada: PSOE, 50,23 %.

Diferencia con PP-FORO: 68 votos.

Participación: 72,77 % (+4,58 puntos frente a Asturies).

PP-FORO34,4 %
PSOE50,2 %
UNIDOS PODEMOS7,0 %
C's4,4 %

Conceyu

Teverga

Más votada: PP-FORO, 32,49 %.

Diferencia con PSOE: 10 votos.

Participación: 64,37 % (-3,82 puntos frente a Asturies).

PP-FORO32,5 %
PSOE31,5 %
UNIDOS PODEMOS25,1 %
C's8,6 %

Conceyu

Tineo

Más votada: PP-FORO, 48,34 %.

Diferencia con PSOE: 1016 votos.

Participación: 57,81 % (-10,38 puntos frente a Asturies).

PP-FORO48,3 %
PSOE27,5 %
UNIDOS PODEMOS12,4 %
C's9,5 %

Conceyu

Valdés

Más votada: PP-FORO, 43,48 %.

Diferencia con PSOE: 1019 votos.

Participación: 62,21 % (-5,98 puntos frente a Asturies).

PP-FORO43,5 %
PSOE27,9 %
UNIDOS PODEMOS16,1 %
C's9,4 %

Conceyu

Vegadeo

Más votada: PP-FORO, 42,88 %.

Diferencia con PSOE: 232 votos.

Participación: 65,96 % (-2,23 puntos frente a Asturies).

PP-FORO42,9 %
PSOE32,7 %
UNIDOS PODEMOS13,8 %
C's8,1 %

Conceyu

Villanueva de Oscos

Más votada: PP-FORO, 38,56 %.

Diferencia con PSOE: 3 votos.

Participación: 56,83 % (-11,36 puntos frente a Asturies).

PP-FORO38,6 %
PSOE36,6 %
UNIDOS PODEMOS17,7 %
C's5,2 %

Conceyu

Villaviciosa

Más votada: PP-FORO, 45,72 %.

Diferencia con PSOE: 1996 votos.

Participación: 66,13 % (-2,06 puntos frente a Asturies).

PP-FORO45,7 %
PSOE20,9 %
UNIDOS PODEMOS17,1 %
C's13,5 %

Conceyu

Villayón

Más votada: PP-FORO, 60,02 %.

Diferencia con PSOE: 296 votos.

Participación: 68,04 % (-0,15 puntos frente a Asturies).

PP-FORO60,0 %
PSOE23,4 %
UNIDOS PODEMOS9,8 %
C's5,1 %

Conceyu

Yernes y Tameza

Más votada: PP-FORO, 39,39 %.

Diferencia con PSOE: 4 votos.

Participación: 71,13 % (+2,94 puntos frente a Asturies).

PP-FORO39,4 %
PSOE35,4 %
UNIDOS PODEMOS21,2 %
C's2,0 %

Resultáu n’Asturies

Votos, porcentaxe sobre votos válidos y escaños (residentes y votu esterior)
CandidaturaVotos% válidosGráficuEscaños
PP-FORO209.63235,25 %3
PSOE147.92024,87 %2
UNIDOS PODEMOS141.84523,85 %2
C's74.96112,60 %1
PACMA63981,08 %0
EB25170,42 %0
VOX14420,24 %0
UPyD13910,23 %0
PCPE13830,23 %0
RECORTES CERO-GRUPO VERDE10860,18 %0
PH4140,07 %0
PUEDE3360,06 %0

L’últimu escañu, con simulador

Los 78 conceyos

Candidatura más votada y participación per conceyu, eleiciones al Congresu del 26 de xunu de 2016
ConceyuMás votada% válidosParticipaciónDif. con Asturies
AllandePP-FORO50,57 %55,86 %-12,33
AllerPP-FORO32,99 %67,68 %-0,51
AmievaPP-FORO43,75 %54,95 %-13,24
AvilésPP-FORO32,95 %69,39 %+1,20
Belmonte de MirandaPP-FORO43,83 %64,60 %-3,59
BimenesPSOE35,39 %65,58 %-2,61
BoalPP-FORO39,92 %62,48 %-5,71
CabralesPP-FORO45,32 %69,67 %+1,48
CabranesPP-FORO40,39 %67,51 %-0,68
CandamoPP-FORO32,29 %65,31 %-2,88
Cangas de OnísPP-FORO46,42 %66,64 %-1,55
Cangas del NarceaPP-FORO46,80 %55,51 %-12,68
CaraviaPP-FORO45,91 %71,97 %+3,78
CarreñoPP-FORO30,23 %66,38 %-1,81
CasoPP-FORO35,29 %64,81 %-3,38
CastrillónPP-FORO37,08 %71,44 %+3,25
CastropolPP-FORO40,42 %66,60 %-1,59
CoañaPP-FORO44,08 %68,94 %+0,75
ColungaPP-FORO45,94 %65,76 %-2,43
Corvera de AsturiasPSOE29,71 %67,72 %-0,47
CudilleroPP-FORO39,18 %66,13 %-2,06
DegañaPSOE35,27 %64,73 %-3,46
El FrancoPP-FORO37,70 %69,23 %+1,04
GijónPP-FORO32,45 %70,03 %+1,84
GozónPP-FORO34,89 %63,64 %-4,55
GradoPP-FORO36,59 %63,27 %-4,92
Grandas de SalimePSOE37,55 %60,67 %-7,52
IbiasPP-FORO37,91 %50,86 %-17,33
IllanoPSOE45,98 %51,71 %-16,48
IllasPP-FORO44,44 %74,75 %+6,56
LangreoUNIDOS PODEMOS33,53 %63,48 %-4,71
Las ReguerasPP-FORO39,51 %68,91 %+0,72
LavianaPSOE33,28 %66,63 %-1,56
LenaPSOE31,35 %65,96 %-2,23
LlaneraPP-FORO35,80 %68,07 %-0,12
LlanesPP-FORO40,19 %69,84 %+1,65
MieresUNIDOS PODEMOS34,30 %66,41 %-1,78
MorcínPSOE31,56 %68,78 %+0,59
Muros de NalónPP-FORO34,00 %73,90 %+5,71
NavaPP-FORO36,27 %65,64 %-2,55
NaviaPP-FORO36,74 %68,37 %+0,18
NoreñaPP-FORO36,36 %69,39 %+1,20
OnísPSOE42,86 %65,30 %-2,89
OviedoPP-FORO40,86 %70,38 %+2,19
ParresPP-FORO35,85 %68,13 %-0,06
Peñamellera AltaPP-FORO59,13 %75,95 %+7,76
Peñamellera BajaPP-FORO54,21 %76,96 %+8,77
PesozPP-FORO48,94 %61,69 %-6,50
PiloñaPP-FORO37,84 %65,11 %-3,08
PongaPP-FORO42,82 %65,37 %-2,82
PraviaPP-FORO41,99 %65,71 %-2,48
ProazaPSOE41,29 %67,27 %-0,92
QuirósPSOE39,89 %65,03 %-3,16
RibadedevaPP-FORO41,12 %73,25 %+5,06
RibadesellaPP-FORO43,90 %65,42 %-2,77
Ribera de ArribaPSOE32,79 %66,73 %-1,46
RiosaPSOE35,90 %68,60 %+0,41
SalasPP-FORO50,05 %66,19 %-2,00
San Martín de OscosPP-FORO41,50 %53,44 %-14,75
San Martín del Rey AurelioPSOE35,79 %65,93 %-2,26
San Tirso de AbresPP-FORO54,72 %77,11 %+8,92
Santa Eulalia de OscosPSOE40,34 %59,50 %-8,69
Santo AdrianoPSOE37,72 %71,79 %+3,60
SariegoPP-FORO43,20 %65,52 %-2,67
SieroPP-FORO34,70 %66,49 %-1,70
SobrescobioPSOE40,07 %74,87 %+6,68
SomiedoPSOE40,56 %59,01 %-9,18
Soto del BarcoPP-FORO37,32 %69,61 %+1,42
Tapia de CasariegoPP-FORO38,43 %71,71 %+3,52
TaramundiPSOE50,23 %72,77 %+4,58
TevergaPP-FORO32,49 %64,37 %-3,82
TineoPP-FORO48,34 %57,81 %-10,38
ValdésPP-FORO43,48 %62,21 %-5,98
VegadeoPP-FORO42,88 %65,96 %-2,23
Villanueva de OscosPP-FORO38,56 %56,83 %-11,36
VillaviciosaPP-FORO45,72 %66,13 %-2,06
VillayónPP-FORO60,02 %68,04 %-0,15
Yernes y TamezaPP-FORO39,39 %71,13 %+2,94

«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (68,19 %), ensin el votu del estranxeru.