Eleiciones al Congresu · Asturies

Eleiciones xenerales del 3 de marzu de 1996

Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 9 escaños.

Participación75,9 %77,1 % na suma de los 78 conceyos (los ficheros nun dixebren el votu dende l’estranxeru).
Candidatura más votada per conceyu56 PSOE22 PPPer conceyos, PSOE foi la candidatura más votada en 56 conceyos y PP en 22.
L’últimu escañu31.941votosFaltáron-y a IU pa llevase el novenu escañu, que foi pa PSOE.

Resultaos provisionales: puen camudar hasta l’escrutiniu definitivu.

Nes eleiciones al Congresu del 3 de marzu de 1996, la circunscripción d’Asturies escoyó 9 diputaos: 4 escaños pa PP, 4 escaños pa PSOE y 1 escañu pa IU.

La candidatura más votada foi PP, con 297.079 votos (41,03 % de los votos válidos).

La participación foi del 75,91 %: votaron 727.567 de 958.412 electores. Na suma de los 78 conceyos foi del 77,05 %. Los ficheros d’esta eleición nun dixebren el votu dende l’estranxeru.

L’últimu escañu, el novenu, correspondió a PSOE (el so cuartu escañu), con un cociente de 72.139,50 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi IU, que habría necesitáu 31.941 votos más.

Conceyu a conceyu

Ver
Forma
ALDALLAMIAVIBELBIMBOACBRCBNCANCNACONCRVCARCASCTRCTPCOACOLCORCUDDEGFRAGIJGOZGRAGSAIBIILLILSLANLAVLENVALLLALLSMIEMORMURNAVNVINORONIOVIPARPMAPMBPESPILPONPRAPROQUIREGRDVRIBRARRIOSALSMRSMOSEOSTASADSARSIESOBSOMSDBTAPTARTEVTINVEGVDOVIVVLYYYT
PSOE: 56 conceyosPP: 22 conceyos

Candidatura más votada en cada conceyu.

55–62 %62–69 %69–76 %76–83 %83–90 %

Participación: votantes sobre censu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 77,05 %.

20–28 %28–36 %36–44 %44–52 %52–60 %

Porcentaxe de votos válidos de PP en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 41,27 %.

30–37 %37–44 %44–51 %51–58 %58–65 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 39,51 %.

0–6 %6–12 %12–18 %18–24 %24–30 %

Porcentaxe de votos válidos de IU en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 15,63 %.

0–0,8 %0,8–1,6 %1,6–2,4 %2,4–3,2 %3,2–4 %

Porcentaxe de votos válidos de PAS en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 1,69 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de VERDES en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,48 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de UC en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,24 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de PCPE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,11 %.

0–0,1 %0,1–0,2 %0,2–0,3 %0,3–0,4 %0,4–0,5 %

Porcentaxe de votos válidos de PRT en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,07 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de FEA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,07 %.

Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.

Conxuntu de residentes n’Asturies

Asturies

Participación: 77,05 %.

PP41,3 %
PSOE39,5 %
IU15,6 %

Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.

Conceyu

Allande

Más votada: PSOE, 52,08 %.

Diferencia con PP: 130 votos.

Participación: 61,84 % (-15,21 puntos frente a Asturies).

PP43,2 %
PSOE52,1 %
IU2,7 %

Conceyu

Aller

Más votada: PSOE, 47,90 %.

Diferencia con PP: 1108 votos.

Participación: 81,16 % (+4,11 puntos frente a Asturies).

PP38,1 %
PSOE47,9 %
IU11,5 %

Conceyu

Amieva

Más votada: PSOE, 58,01 %.

Diferencia con PP: 146 votos.

Participación: 72,08 % (-4,97 puntos frente a Asturies).

PP34,6 %
PSOE58,0 %
IU4,2 %

Conceyu

Avilés

Más votada: PP, 39,26 %.

Diferencia con PSOE: 538 votos.

Participación: 79,07 % (+2,02 puntos frente a Asturies).

PP39,3 %
PSOE38,3 %
IU18,2 %

Conceyu

Belmonte de Miranda

Más votada: PSOE, 56,21 %.

Diferencia con PP: 340 votos.

Participación: 70,40 % (-6,65 puntos frente a Asturies).

PP35,4 %
PSOE56,2 %
IU6,0 %

Conceyu

Bimenes

Más votada: PSOE, 46,24 %.

Diferencia con PP: 304 votos.

Participación: 79,07 % (+2,02 puntos frente a Asturies).

PP27,3 %
PSOE46,2 %
IU24,6 %

Conceyu

Boal

Más votada: PSOE, 50,54 %.

Diferencia con PP: 206 votos.

Participación: 76,16 % (-0,89 puntos frente a Asturies).

PP39,4 %
PSOE50,5 %
IU8,4 %

Conceyu

Cabrales

Más votada: PSOE, 48,33 %.

Diferencia con PP: 21 votos.

Participación: 74,58 % (-2,47 puntos frente a Asturies).

PP47,0 %
PSOE48,3 %
IU3,3 %

Conceyu

Cabranes

Más votada: PP, 52,24 %.

Diferencia con PSOE: 97 votos.

Participación: 76,05 % (-1,00 puntos frente a Asturies).

PP52,2 %
PSOE41,9 %
IU4,9 %

Conceyu

Candamo

Más votada: PSOE, 54,34 %.

Diferencia con PP: 386 votos.

Participación: 68,39 % (-8,66 puntos frente a Asturies).

PP30,6 %
PSOE54,3 %
IU12,9 %

Conceyu

Cangas de Onís

Más votada: PSOE, 46,47 %.

Diferencia con PP: 2 votos.

Participación: 76,57 % (-0,48 puntos frente a Asturies).

PP46,4 %
PSOE46,5 %
IU4,9 %

Conceyu

Cangas del Narcea

Más votada: PP, 44,61 %.

Diferencia con PSOE: 466 votos.

Participación: 63,33 % (-13,72 puntos frente a Asturies).

PP44,6 %
PSOE39,6 %
IU13,1 %

Conceyu

Caravia

Más votada: PP, 45,23 %.

Diferencia con PSOE: 2 votos.

Participación: 85,45 % (+8,40 puntos frente a Asturies).

PP45,2 %
PSOE44,7 %
IU7,8 %

Conceyu

Carreño

Más votada: PSOE, 40,70 %.

Diferencia con PP: 333 votos.

Participación: 76,31 % (-0,74 puntos frente a Asturies).

PP36,0 %
PSOE40,7 %
IU19,7 %

Conceyu

Caso

Más votada: PSOE, 44,71 %.

Diferencia con PP: 129 votos.

Participación: 73,31 % (-3,74 puntos frente a Asturies).

PP34,6 %
PSOE44,7 %
IU19,1 %

Conceyu

Castrillón

Más votada: PP, 45,09 %.

Diferencia con PSOE: 1328 votos.

Participación: 80,02 % (+2,97 puntos frente a Asturies).

PP45,1 %
PSOE35,9 %
IU15,3 %

Conceyu

Castropol

Más votada: PSOE, 47,87 %.

Diferencia con PP: 143 votos.

Participación: 72,28 % (-4,77 puntos frente a Asturies).

PP42,9 %
PSOE47,9 %
IU7,4 %

Conceyu

Coaña

Más votada: PP, 45,41 %.

Diferencia con PSOE: 70 votos.

Participación: 75,55 % (-1,50 puntos frente a Asturies).

PP45,4 %
PSOE42,5 %
IU9,5 %

Conceyu

Colunga

Más votada: PP, 48,00 %.

Diferencia con PSOE: 125 votos.

Participación: 74,12 % (-2,93 puntos frente a Asturies).

PP48,0 %
PSOE44,0 %
IU5,8 %

Conceyu

Corvera de Asturias

Más votada: PSOE, 42,95 %.

Diferencia con PP: 1047 votos.

Participación: 77,55 % (+0,50 puntos frente a Asturies).

PP33,2 %
PSOE43,0 %
IU19,5 %

Conceyu

Cudillero

Más votada: PSOE, 55,61 %.

Diferencia con PP: 843 votos.

Participación: 77,43 % (+0,38 puntos frente a Asturies).

PP36,0 %
PSOE55,6 %
IU6,3 %

Conceyu

Degaña

Más votada: PSOE, 52,51 %.

Diferencia con IU: 275 votos.

Participación: 80,84 % (+3,79 puntos frente a Asturies).

PP20,9 %
PSOE52,5 %
IU25,5 %

Conceyu

El Franco

Más votada: PSOE, 47,67 %.

Diferencia con PP: 121 votos.

Participación: 77,90 % (+0,85 puntos frente a Asturies).

PP43,2 %
PSOE47,7 %
IU6,2 %

Conceyu

Gijón

Más votada: PP, 41,99 %.

Diferencia con PSOE: 10.208 votos.

Participación: 77,39 % (+0,34 puntos frente a Asturies).

PP42,0 %
PSOE36,2 %
IU17,2 %

Conceyu

Gozón

Más votada: PSOE, 42,52 %.

Diferencia con PP: 165 votos.

Participación: 73,97 % (-3,08 puntos frente a Asturies).

PP40,3 %
PSOE42,5 %
IU13,0 %

Conceyu

Grado

Más votada: PSOE, 43,28 %.

Diferencia con PP: 279 votos.

Participación: 74,48 % (-2,57 puntos frente a Asturies).

PP39,6 %
PSOE43,3 %
IU14,5 %

Conceyu

Grandas de Salime

Más votada: PSOE, 57,76 %.

Diferencia con PP: 186 votos.

Participación: 64,85 % (-12,20 puntos frente a Asturies).

PP34,7 %
PSOE57,8 %
IU4,7 %

Conceyu

Ibias

Más votada: PSOE, 54,11 %.

Diferencia con PP: 266 votos.

Participación: 57,93 % (-19,12 puntos frente a Asturies).

PP31,3 %
PSOE54,1 %
IU13,0 %

Conceyu

Illano

Más votada: PSOE, 56,44 %.

Diferencia con PP: 93 votos.

Participación: 64,59 % (-12,46 puntos frente a Asturies).

PP33,4 %
PSOE56,4 %
IU8,7 %

Conceyu

Illas

Más votada: PP, 55,07 %.

Diferencia con PSOE: 192 votos.

Participación: 78,11 % (+1,06 puntos frente a Asturies).

PP55,1 %
PSOE32,4 %
IU9,9 %

Conceyu

Langreo

Más votada: PSOE, 37,89 %.

Diferencia con PP: 2443 votos.

Participación: 75,63 % (-1,42 puntos frente a Asturies).

PP30,5 %
PSOE37,9 %
IU28,9 %

Conceyu

Las Regueras

Más votada: PSOE, 49,80 %.

Diferencia con PP: 148 votos.

Participación: 73,39 % (-3,66 puntos frente a Asturies).

PP39,8 %
PSOE49,8 %
IU7,4 %

Conceyu

Laviana

Más votada: PSOE, 43,50 %.

Diferencia con PP: 1361 votos.

Participación: 80,72 % (+3,67 puntos frente a Asturies).

PP30,0 %
PSOE43,5 %
IU24,0 %

Conceyu

Lena

Más votada: PSOE, 45,43 %.

Diferencia con PP: 1251 votos.

Participación: 79,27 % (+2,22 puntos frente a Asturies).

PP32,1 %
PSOE45,4 %
IU18,8 %

Conceyu

Llanera

Más votada: PP, 42,91 %.

Diferencia con PSOE: 32 votos.

Participación: 77,52 % (+0,47 puntos frente a Asturies).

PP42,9 %
PSOE42,5 %
IU11,6 %

Conceyu

Llanes

Más votada: PSOE, 47,78 %.

Diferencia con PP: 403 votos.

Participación: 80,10 % (+3,05 puntos frente a Asturies).

PP43,4 %
PSOE47,8 %
IU6,7 %

Conceyu

Mieres

Más votada: PSOE, 40,43 %.

Diferencia con PP: 3774 votos.

Participación: 79,20 % (+2,15 puntos frente a Asturies).

PP29,3 %
PSOE40,4 %
IU27,8 %

Conceyu

Morcín

Más votada: PSOE, 48,87 %.

Diferencia con PP: 388 votos.

Participación: 81,12 % (+4,07 puntos frente a Asturies).

PP30,2 %
PSOE48,9 %
IU18,7 %

Conceyu

Muros de Nalón

Más votada: PSOE, 51,60 %.

Diferencia con PP: 244 votos.

Participación: 84,79 % (+7,74 puntos frente a Asturies).

PP38,6 %
PSOE51,6 %
IU7,4 %

Conceyu

Nava

Más votada: PSOE, 43,44 %.

Diferencia con PP: 46 votos.

Participación: 80,97 % (+3,92 puntos frente a Asturies).

PP42,2 %
PSOE43,4 %
IU10,0 %

Conceyu

Navia

Más votada: PSOE, 45,15 %.

Diferencia con PP: 28 votos.

Participación: 77,31 % (+0,26 puntos frente a Asturies).

PP44,7 %
PSOE45,2 %
IU7,7 %

Conceyu

Noreña

Más votada: PP, 46,92 %.

Diferencia con PSOE: 347 votos.

Participación: 79,54 % (+2,49 puntos frente a Asturies).

PP46,9 %
PSOE34,7 %
IU14,3 %

Conceyu

Onís

Más votada: PSOE, 60,16 %.

Diferencia con PP: 166 votos.

Participación: 74,68 % (-2,37 puntos frente a Asturies).

PP34,0 %
PSOE60,2 %
IU4,3 %

Conceyu

Oviedo

Más votada: PP, 49,43 %.

Diferencia con PSOE: 21.189 votos.

Participación: 77,77 % (+0,72 puntos frente a Asturies).

PP49,4 %
PSOE33,4 %
IU13,1 %

Conceyu

Parres

Más votada: PSOE, 54,29 %.

Diferencia con PP: 722 votos.

Participación: 78,19 % (+1,14 puntos frente a Asturies).

PP35,6 %
PSOE54,3 %
IU7,8 %

Conceyu

Peñamellera Alta

Más votada: PP, 52,60 %.

Diferencia con PSOE: 49 votos.

Participación: 72,78 % (-4,27 puntos frente a Asturies).

PP52,6 %
PSOE43,5 %
IU2,8 %

Conceyu

Peñamellera Baja

Más votada: PP, 50,89 %.

Diferencia con PSOE: 65 votos.

Participación: 84,28 % (+7,23 puntos frente a Asturies).

PP50,9 %
PSOE45,6 %
IU2,0 %

Conceyu

Pesoz

Más votada: PSOE, 54,64 %.

Diferencia con PP: 29 votos.

Participación: 72,12 % (-4,93 puntos frente a Asturies).

PP39,7 %
PSOE54,6 %
IU4,1 %

Conceyu

Piloña

Más votada: PSOE, 49,11 %.

Diferencia con PP: 510 votos.

Participación: 77,72 % (+0,67 puntos frente a Asturies).

PP40,9 %
PSOE49,1 %
IU7,1 %

Conceyu

Ponga

Más votada: PSOE, 52,37 %.

Diferencia con PP: 95 votos.

Participación: 63,16 % (-13,89 puntos frente a Asturies).

PP31,9 %
PSOE52,4 %
IU12,5 %

Conceyu

Pravia

Más votada: PP, 45,80 %.

Diferencia con PSOE: 69 votos.

Participación: 76,69 % (-0,36 puntos frente a Asturies).

PP45,8 %
PSOE44,7 %
IU7,1 %

Conceyu

Proaza

Más votada: PSOE, 49,13 %.

Diferencia con PP: 63 votos.

Participación: 70,68 % (-6,37 puntos frente a Asturies).

PP39,2 %
PSOE49,1 %
IU10,4 %

Conceyu

Quirós

Más votada: PSOE, 49,18 %.

Diferencia con PP: 247 votos.

Participación: 73,99 % (-3,06 puntos frente a Asturies).

PP27,9 %
PSOE49,2 %
IU21,1 %

Conceyu

Ribadedeva

Más votada: PSOE, 46,84 %.

Diferencia con PP: 5 votos.

Participación: 79,85 % (+2,80 puntos frente a Asturies).

PP46,5 %
PSOE46,8 %
IU4,3 %

Conceyu

Ribadesella

Más votada: PSOE, 46,05 %.

Diferencia con PP: 199 votos.

Participación: 78,34 % (+1,29 puntos frente a Asturies).

PP41,3 %
PSOE46,1 %
IU10,1 %

Conceyu

Ribera de Arriba

Más votada: PSOE, 50,03 %.

Diferencia con PP: 311 votos.

Participación: 83,16 % (+6,11 puntos frente a Asturies).

PP28,9 %
PSOE50,0 %
IU18,8 %

Conceyu

Riosa

Más votada: PSOE, 49,83 %.

Diferencia con PP: 378 votos.

Participación: 79,96 % (+2,91 puntos frente a Asturies).

PP28,5 %
PSOE49,8 %
IU19,5 %

Conceyu

Salas

Más votada: PP, 46,52 %.

Diferencia con PSOE: 15 votos.

Participación: 71,35 % (-5,70 puntos frente a Asturies).

PP46,5 %
PSOE46,2 %
IU5,4 %

Conceyu

San Martín de Oscos

Más votada: PSOE, 61,79 %.

Diferencia con PP: 84 votos.

Participación: 55,73 % (-21,32 puntos frente a Asturies).

PP31,8 %
PSOE61,8 %
IU3,9 %

Conceyu

San Martín del Rey Aurelio

Más votada: PSOE, 46,05 %.

Diferencia con PP: 2916 votos.

Participación: 81,51 % (+4,46 puntos frente a Asturies).

PP27,6 %
PSOE46,1 %
IU23,8 %

Conceyu

San Tirso de Abres

Más votada: PSOE, 52,98 %.

Diferencia con PP: 39 votos.

Participación: 73,75 % (-3,30 puntos frente a Asturies).

PP44,0 %
PSOE53,0 %
IU2,3 %

Conceyu

Santa Eulalia de Oscos

Más votada: PSOE, 60,26 %.

Diferencia con PP: 100 votos.

Participación: 67,90 % (-9,15 puntos frente a Asturies).

PP34,3 %
PSOE60,3 %
IU3,9 %

Conceyu

Santo Adriano

Más votada: PSOE, 60,00 %.

Diferencia con PP: 68 votos.

Participación: 71,69 % (-5,36 puntos frente a Asturies).

PP30,4 %
PSOE60,0 %
IU6,5 %

Conceyu

Sariego

Más votada: PP, 47,24 %.

Diferencia con PSOE: 95 votos.

Participación: 78,77 % (+1,72 puntos frente a Asturies).

PP47,2 %
PSOE37,4 %
IU12,7 %

Conceyu

Siero

Más votada: PP, 41,71 %.

Diferencia con PSOE: 693 votos.

Participación: 75,18 % (-1,87 puntos frente a Asturies).

PP41,7 %
PSOE39,3 %
IU15,1 %

Conceyu

Sobrescobio

Más votada: PSOE, 49,91 %.

Diferencia con PP: 57 votos.

Participación: 80,49 % (+3,44 puntos frente a Asturies).

PP39,7 %
PSOE49,9 %
IU7,3 %

Conceyu

Somiedo

Más votada: PSOE, 56,31 %.

Diferencia con PP: 166 votos.

Participación: 60,45 % (-16,60 puntos frente a Asturies).

PP37,9 %
PSOE56,3 %
IU4,4 %

Conceyu

Soto del Barco

Más votada: PSOE, 54,03 %.

Diferencia con PP: 553 votos.

Participación: 81,40 % (+4,35 puntos frente a Asturies).

PP36,5 %
PSOE54,0 %
IU7,5 %

Conceyu

Tapia de Casariego

Más votada: PP, 47,84 %.

Diferencia con PSOE: 127 votos.

Participación: 81,58 % (+4,53 puntos frente a Asturies).

PP47,8 %
PSOE43,7 %
IU6,1 %

Conceyu

Taramundi

Más votada: PSOE, 62,92 %.

Diferencia con PP: 201 votos.

Participación: 76,83 % (-0,22 puntos frente a Asturies).

PP33,2 %
PSOE62,9 %
IU2,7 %

Conceyu

Teverga

Más votada: PSOE, 47,01 %.

Diferencia con PP: 190 votos.

Participación: 70,27 % (-6,78 puntos frente a Asturies).

PP34,3 %
PSOE47,0 %
IU17,2 %

Conceyu

Tineo

Más votada: PSOE, 49,04 %.

Diferencia con PP: 401 votos.

Participación: 63,53 % (-13,52 puntos frente a Asturies).

PP43,6 %
PSOE49,0 %
IU5,7 %

Conceyu

Valdés

Más votada: PSOE, 51,43 %.

Diferencia con PP: 1022 votos.

Participación: 74,48 % (-2,57 puntos frente a Asturies).

PP41,4 %
PSOE51,4 %
IU4,7 %

Conceyu

Vegadeo

Más votada: PSOE, 52,24 %.

Diferencia con PP: 337 votos.

Participación: 75,10 % (-1,95 puntos frente a Asturies).

PP41,4 %
PSOE52,2 %
IU4,8 %

Conceyu

Villanueva de Oscos

Más votada: PSOE, 51,59 %.

Diferencia con PP: 28 votos.

Participación: 74,23 % (-2,82 puntos frente a Asturies).

PP41,7 %
PSOE51,6 %
IU4,6 %

Conceyu

Villaviciosa

Más votada: PP, 56,44 %.

Diferencia con PSOE: 2206 votos.

Participación: 77,41 % (+0,36 puntos frente a Asturies).

PP56,4 %
PSOE34,0 %
IU5,7 %

Conceyu

Villayón

Más votada: PP, 54,12 %.

Diferencia con PSOE: 205 votos.

Participación: 74,99 % (-2,06 puntos frente a Asturies).

PP54,1 %
PSOE38,8 %
IU4,3 %

Conceyu

Yernes y Tameza

Más votada: PP, 40,94 %.

Diferencia con PSOE: 13 votos.

Participación: 75,25 % (-1,80 puntos frente a Asturies).

PP40,9 %
PSOE32,2 %
IU25,5 %

Resultáu n’Asturies

Votos, porcentaxe sobre votos válidos y escaños (residentes y votu esterior)
CandidaturaVotos% válidosGráficuEscaños
PP297.07941,03 %4
PSOE288.55839,85 %4
IU112.33915,51 %1
PAS12.2131,69 %0
VERDES35750,49 %0
UC17090,24 %0
PCPE8130,11 %0
PRT4970,07 %0
FEA4870,07 %0

L’últimu escañu, con simulador

Los 78 conceyos

Candidatura más votada y participación per conceyu, eleiciones al Congresu del 3 de marzu de 1996
ConceyuMás votada% válidosParticipaciónDif. con Asturies
AllandePSOE52,08 %61,84 %-15,21
AllerPSOE47,90 %81,16 %+4,11
AmievaPSOE58,01 %72,08 %-4,97
AvilésPP39,26 %79,07 %+2,02
Belmonte de MirandaPSOE56,21 %70,40 %-6,65
BimenesPSOE46,24 %79,07 %+2,02
BoalPSOE50,54 %76,16 %-0,89
CabralesPSOE48,33 %74,58 %-2,47
CabranesPP52,24 %76,05 %-1,00
CandamoPSOE54,34 %68,39 %-8,66
Cangas de OnísPSOE46,47 %76,57 %-0,48
Cangas del NarceaPP44,61 %63,33 %-13,72
CaraviaPP45,23 %85,45 %+8,40
CarreñoPSOE40,70 %76,31 %-0,74
CasoPSOE44,71 %73,31 %-3,74
CastrillónPP45,09 %80,02 %+2,97
CastropolPSOE47,87 %72,28 %-4,77
CoañaPP45,41 %75,55 %-1,50
ColungaPP48,00 %74,12 %-2,93
Corvera de AsturiasPSOE42,95 %77,55 %+0,50
CudilleroPSOE55,61 %77,43 %+0,38
DegañaPSOE52,51 %80,84 %+3,79
El FrancoPSOE47,67 %77,90 %+0,85
GijónPP41,99 %77,39 %+0,34
GozónPSOE42,52 %73,97 %-3,08
GradoPSOE43,28 %74,48 %-2,57
Grandas de SalimePSOE57,76 %64,85 %-12,20
IbiasPSOE54,11 %57,93 %-19,12
IllanoPSOE56,44 %64,59 %-12,46
IllasPP55,07 %78,11 %+1,06
LangreoPSOE37,89 %75,63 %-1,42
Las ReguerasPSOE49,80 %73,39 %-3,66
LavianaPSOE43,50 %80,72 %+3,67
LenaPSOE45,43 %79,27 %+2,22
LlaneraPP42,91 %77,52 %+0,47
LlanesPSOE47,78 %80,10 %+3,05
MieresPSOE40,43 %79,20 %+2,15
MorcínPSOE48,87 %81,12 %+4,07
Muros de NalónPSOE51,60 %84,79 %+7,74
NavaPSOE43,44 %80,97 %+3,92
NaviaPSOE45,15 %77,31 %+0,26
NoreñaPP46,92 %79,54 %+2,49
OnísPSOE60,16 %74,68 %-2,37
OviedoPP49,43 %77,77 %+0,72
ParresPSOE54,29 %78,19 %+1,14
Peñamellera AltaPP52,60 %72,78 %-4,27
Peñamellera BajaPP50,89 %84,28 %+7,23
PesozPSOE54,64 %72,12 %-4,93
PiloñaPSOE49,11 %77,72 %+0,67
PongaPSOE52,37 %63,16 %-13,89
PraviaPP45,80 %76,69 %-0,36
ProazaPSOE49,13 %70,68 %-6,37
QuirósPSOE49,18 %73,99 %-3,06
RibadedevaPSOE46,84 %79,85 %+2,80
RibadesellaPSOE46,05 %78,34 %+1,29
Ribera de ArribaPSOE50,03 %83,16 %+6,11
RiosaPSOE49,83 %79,96 %+2,91
SalasPP46,52 %71,35 %-5,70
San Martín de OscosPSOE61,79 %55,73 %-21,32
San Martín del Rey AurelioPSOE46,05 %81,51 %+4,46
San Tirso de AbresPSOE52,98 %73,75 %-3,30
Santa Eulalia de OscosPSOE60,26 %67,90 %-9,15
Santo AdrianoPSOE60,00 %71,69 %-5,36
SariegoPP47,24 %78,77 %+1,72
SieroPP41,71 %75,18 %-1,87
SobrescobioPSOE49,91 %80,49 %+3,44
SomiedoPSOE56,31 %60,45 %-16,60
Soto del BarcoPSOE54,03 %81,40 %+4,35
Tapia de CasariegoPP47,84 %81,58 %+4,53
TaramundiPSOE62,92 %76,83 %-0,22
TevergaPSOE47,01 %70,27 %-6,78
TineoPSOE49,04 %63,53 %-13,52
ValdésPSOE51,43 %74,48 %-2,57
VegadeoPSOE52,24 %75,10 %-1,95
Villanueva de OscosPSOE51,59 %74,23 %-2,82
VillaviciosaPP56,44 %77,41 %+0,36
VillayónPP54,12 %74,99 %-2,06
Yernes y TamezaPP40,94 %75,25 %-1,80

«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (77,05 %), ensin el votu del estranxeru.