Eleiciones al Congresu · Asturies

Eleiciones xenerales del 1 de marzu de 1979

Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 10 escaños.

Participación62,7 %Ensin datos de participación per conceyu nesta eleición.
Candidatura más votada per conceyu50 UCD28 PSOEPer conceyos, UCD foi la candidatura más votada en 50 conceyos y PSOE en 28.
L’últimu escañu14.986votosFaltáron-y a PCE pa llevase el décimu escañu, que foi pa UCD.

Resultaos provisionales: puen camudar hasta l’escrutiniu definitivu.

Nes eleiciones al Congresu del 1 de marzu de 1979, la circunscripción d’Asturies escoyó 10 diputaos: 4 escaños pa PSOE, 4 escaños pa UCD, 1 escañu pa PCE y 1 escañu pa CD.

La candidatura más votada foi PSOE, con 200.346 votos (37,28 % de los votos válidos).

La participación foi del 62,74 %: votaron 545.179 de 868.893 electores. Los ficheros d’esta eleición nun recueyen los votos en blanco nin los nulos de cada conceyu, asina que la participación per conceyu nun se pue calcular.

L’últimu escañu, el décimu, correspondió a UCD (el so cuartu escañu), con un cociente de 44.364,75 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi PCE, que habría necesitáu 14.986 votos más.

Conceyu a conceyu

Ver
Forma
ALDALLAMIAVIBELBIMBOACBRCBNCANCNACONCRVCARCASCTRCTPCOACOLCORCUDDEGFRAGIJGOZGRAGSAIBIILLILSLANLAVLENVALLLALLSMIEMORMURNAVNVINORONIOVIPARPMAPMBPESPILPONPRAPROQUIREGRDVRIBRARRIOSALSMRSMOSEOSTASADSARSIESOBSOMSDBTAPTARTEVTINVEGVDOVIVVLYYYT
UCD: 50 conceyosPSOE: 28 conceyos

Candidatura más votada en cada conceyu.

10–19 %19–28 %28–37 %37–46 %46–55 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 37,30 %.

15–29 %29–43 %43–57 %57–71 %71–85 %

Porcentaxe de votos válidos de UCD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 33,03 %.

0–7 %7–14 %14–21 %21–28 %28–35 %

Porcentaxe de votos válidos de PCE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 13,77 %.

0–4 %4–8 %8–12 %12–16 %16–20 %

Porcentaxe de votos válidos de CD en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 8,51 %.

0–1,4 %1,4–2,8 %2,8–4,2 %4,2–5,6 %5,6–7 %

Porcentaxe de votos válidos de UN en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 2,07 %.

0–0,8 %0,8–1,6 %1,6–2,4 %2,4–3,2 %3,2–4 %

Porcentaxe de votos válidos de MC-OIC en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 1,10 %.

0–1 %1–2 %2–3 %3–4 %4–5 %

Porcentaxe de votos válidos de PCT en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,63 %.

0–0,8 %0,8–1,6 %1,6–2,4 %2,4–3,2 %3,2–4 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE-H en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,74 %.

0–0,3 %0,3–0,6 %0,6–0,9 %0,9–1,2 %1,2–1,5 %

Porcentaxe de votos válidos de CNA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,57 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de ORT en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,47 %.

Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.

Conxuntu de residentes n’Asturies

Asturies

Participación: —.

PSOE37,3 %
UCD33,0 %
PCE13,8 %
CD8,5 %

Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.

Conceyu

Allande

Más votada: UCD, 69,39 %.

Diferencia con PSOE: 532 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE17,0 %
UCD69,4 %
PCE4,2 %
CD5,2 %

Conceyu

Aller

Más votada: UCD, 34,87 %.

Diferencia con PSOE: 300 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,1 %
UCD34,9 %
PCE12,3 %
CD7,1 %

Conceyu

Amieva

Más votada: UCD, 57,84 %.

Diferencia con PSOE: 200 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE26,5 %
UCD57,8 %
PCE8,8 %
CD5,0 %

Conceyu

Avilés

Más votada: PSOE, 39,66 %.

Diferencia con UCD: 3640 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE39,7 %
UCD31,4 %
PCE14,0 %
CD7,2 %

Conceyu

Belmonte de Miranda

Más votada: UCD, 41,06 %.

Diferencia con PSOE: 49 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE37,6 %
UCD41,1 %
PCE10,1 %
CD2,7 %

Conceyu

Bimenes

Más votada: PSOE, 43,38 %.

Diferencia con PCE: 272 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE43,4 %
UCD19,2 %
PCE27,1 %
CD6,7 %

Conceyu

Boal

Más votada: UCD, 50,34 %.

Diferencia con PSOE: 318 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,5 %
UCD50,3 %
PCE7,9 %
CD6,4 %

Conceyu

Cabrales

Más votada: UCD, 51,68 %.

Diferencia con PSOE: 271 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE31,0 %
UCD51,7 %
PCE10,8 %
CD2,9 %

Conceyu

Cabranes

Más votada: UCD, 60,93 %.

Diferencia con PSOE: 378 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE24,2 %
UCD60,9 %
PCE4,4 %
CD4,8 %

Conceyu

Candamo

Más votada: PSOE, 36,54 %.

Diferencia con UCD: 76 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE36,5 %
UCD31,4 %
PCE23,4 %
CD3,1 %

Conceyu

Cangas de Onís

Más votada: UCD, 43,77 %.

Diferencia con PSOE: 311 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE34,1 %
UCD43,8 %
PCE7,9 %
CD8,9 %

Conceyu

Cangas del Narcea

Más votada: UCD, 50,05 %.

Diferencia con PSOE: 1549 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE23,1 %
UCD50,1 %
PCE10,2 %
CD4,8 %

Conceyu

Caravia

Más votada: UCD, 51,13 %.

Diferencia con PSOE: 83 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE30,2 %
UCD51,1 %
PCE6,3 %
CD4,3 %

Conceyu

Carreño

Más votada: PSOE, 39,59 %.

Diferencia con UCD: 291 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE39,6 %
UCD34,5 %
PCE11,0 %
CD8,9 %

Conceyu

Caso

Más votada: PSOE, 35,07 %.

Diferencia con UCD: 80 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE35,1 %
UCD28,8 %
PCE24,0 %
CD5,4 %

Conceyu

Castrillón

Más votada: PSOE, 39,42 %.

Diferencia con UCD: 477 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE39,4 %
UCD33,7 %
PCE13,1 %
CD8,6 %

Conceyu

Castropol

Más votada: UCD, 53,41 %.

Diferencia con PSOE: 512 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE28,1 %
UCD53,4 %
PCE4,8 %
CD6,5 %

Conceyu

Coaña

Más votada: UCD, 63,25 %.

Diferencia con PSOE: 786 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE21,8 %
UCD63,3 %
PCE3,7 %
CD3,6 %

Conceyu

Colunga

Más votada: UCD, 47,60 %.

Diferencia con PSOE: 742 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE22,7 %
UCD47,6 %
PCE3,2 %
CD19,1 %

Conceyu

Corvera de Asturias

Más votada: PSOE, 44,39 %.

Diferencia con UCD: 1297 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE44,4 %
UCD28,0 %
PCE16,5 %
CD3,5 %

Conceyu

Cudillero

Más votada: UCD, 50,19 %.

Diferencia con PSOE: 815 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE26,5 %
UCD50,2 %
PCE7,7 %
CD10,2 %

Conceyu

Degaña

Más votada: UCD, 41,58 %.

Diferencia con PSOE: 81 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,3 %
UCD41,6 %
PCE20,1 %
CD0,2 %

Conceyu

El Franco

Más votada: UCD, 64,27 %.

Diferencia con PSOE: 970 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE20,1 %
UCD64,3 %
PCE3,9 %
CD6,2 %

Conceyu

Gijón

Más votada: PSOE, 40,06 %.

Diferencia con UCD: 10.815 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE40,1 %
UCD30,9 %
PCE13,9 %
CD8,2 %

Conceyu

Gozón

Más votada: UCD, 41,11 %.

Diferencia con PSOE: 358 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE35,1 %
UCD41,1 %
PCE11,1 %
CD5,7 %

Conceyu

Grado

Más votada: PSOE, 33,25 %.

Diferencia con UCD: 75 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE33,3 %
UCD32,0 %
PCE18,3 %
CD8,5 %

Conceyu

Grandas de Salime

Más votada: UCD, 56,22 %.

Diferencia con PSOE: 126 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,8 %
UCD56,2 %
PCE3,7 %
CD1,7 %

Conceyu

Ibias

Más votada: UCD, 42,09 %.

Diferencia con PCE: 109 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE21,7 %
UCD42,1 %
PCE28,2 %
CD1,2 %

Conceyu

Illano

Más votada: UCD, 50,71 %.

Diferencia con PSOE: 56 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE30,7 %
UCD50,7 %
PCE10,0 %
CD0,4 %

Conceyu

Illas

Más votada: UCD, 47,27 %.

Diferencia con PSOE: 179 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE24,0 %
UCD47,3 %
PCE8,4 %
CD13,5 %

Conceyu

Langreo

Más votada: PSOE, 40,57 %.

Diferencia con PCE: 5045 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE40,6 %
UCD18,8 %
PCE24,5 %
CD6,3 %

Conceyu

Las Regueras

Más votada: UCD, 43,24 %.

Diferencia con PSOE: 57 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE39,1 %
UCD43,2 %
PCE6,0 %
CD3,7 %

Conceyu

Laviana

Más votada: PSOE, 44,30 %.

Diferencia con PCE: 1451 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE44,3 %
UCD18,2 %
PCE26,5 %
CD3,6 %

Conceyu

Lena

Más votada: PSOE, 37,65 %.

Diferencia con UCD: 714 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE37,7 %
UCD27,7 %
PCE18,0 %
CD8,9 %

Conceyu

Llanera

Más votada: PSOE, 48,31 %.

Diferencia con UCD: 953 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE48,3 %
UCD27,9 %
PCE10,5 %
CD6,4 %

Conceyu

Llanes

Más votada: UCD, 49,79 %.

Diferencia con PSOE: 1412 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE31,5 %
UCD49,8 %
PCE4,9 %
CD7,6 %

Conceyu

Mieres

Más votada: PSOE, 40,36 %.

Diferencia con PCE: 3337 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE40,4 %
UCD16,8 %
PCE30,2 %
CD6,2 %

Conceyu

Morcín

Más votada: PSOE, 43,36 %.

Diferencia con UCD: 332 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE43,4 %
UCD27,2 %
PCE20,6 %
CD3,1 %

Conceyu

Muros de Nalón

Más votada: UCD, 44,35 %.

Diferencia con PSOE: 197 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE33,4 %
UCD44,4 %
PCE8,7 %
CD5,8 %

Conceyu

Nava

Más votada: PSOE, 38,86 %.

Diferencia con UCD: 83 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE38,9 %
UCD36,2 %
PCE6,8 %
CD10,4 %

Conceyu

Navia

Más votada: UCD, 60,79 %.

Diferencia con PSOE: 1687 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE20,8 %
UCD60,8 %
PCE5,8 %
CD6,0 %

Conceyu

Noreña

Más votada: PSOE, 36,07 %.

Diferencia con UCD: 46 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE36,1 %
UCD33,9 %
PCE9,5 %
CD10,8 %

Conceyu

Onís

Más votada: UCD, 45,66 %.

Diferencia con PSOE: 27 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE41,2 %
UCD45,7 %
PCE5,9 %
CD1,5 %

Conceyu

Oviedo

Más votada: PSOE, 36,36 %.

Diferencia con UCD: 3879 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE36,4 %
UCD31,9 %
PCE9,0 %
CD14,5 %

Conceyu

Parres

Más votada: UCD, 42,58 %.

Diferencia con PSOE: 125 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE38,7 %
UCD42,6 %
PCE6,0 %
CD5,1 %

Conceyu

Peñamellera Alta

Más votada: UCD, 50,30 %.

Diferencia con PSOE: 118 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE26,6 %
UCD50,3 %
PCE2,6 %
CD16,9 %

Conceyu

Peñamellera Baja

Más votada: UCD, 53,89 %.

Diferencia con PSOE: 300 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE29,1 %
UCD53,9 %
PCE1,3 %
CD13,7 %

Conceyu

Pesoz

Más votada: UCD, 78,71 %.

Diferencia con PSOE: 128 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE15,4 %
UCD78,7 %
PCE1,0 %
CD3,5 %

Conceyu

Piloña

Más votada: UCD, 46,49 %.

Diferencia con PSOE: 906 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE30,8 %
UCD46,5 %
PCE8,9 %
CD6,9 %

Conceyu

Ponga

Más votada: UCD, 53,14 %.

Diferencia con PSOE: 137 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE26,3 %
UCD53,1 %
PCE5,9 %
CD4,7 %

Conceyu

Pravia

Más votada: UCD, 43,69 %.

Diferencia con PSOE: 637 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,3 %
UCD43,7 %
PCE8,5 %
CD9,2 %

Conceyu

Proaza

Más votada: UCD, 49,53 %.

Diferencia con PSOE: 190 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE24,0 %
UCD49,5 %
PCE16,3 %
CD4,9 %

Conceyu

Quirós

Más votada: PSOE, 34,67 %.

Diferencia con PCE: 81 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE34,7 %
UCD25,2 %
PCE27,3 %
CD6,3 %

Conceyu

Ribadedeva

Más votada: UCD, 48,24 %.

Diferencia con PSOE: 192 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,9 %
UCD48,2 %
PCE2,1 %
CD11,8 %

Conceyu

Ribadesella

Más votada: PSOE, 41,18 %.

Diferencia con UCD: 4 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE41,2 %
UCD41,1 %
PCE7,4 %
CD5,1 %

Conceyu

Ribera de Arriba

Más votada: PSOE, 52,10 %.

Diferencia con UCD: 424 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE52,1 %
UCD22,9 %
PCE17,1 %
CD3,0 %

Conceyu

Riosa

Más votada: PSOE, 52,49 %.

Diferencia con UCD: 526 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE52,5 %
UCD19,4 %
PCE18,5 %
CD4,4 %

Conceyu

Salas

Más votada: UCD, 42,11 %.

Diferencia con PSOE: 683 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE24,8 %
UCD42,1 %
PCE7,1 %
CD17,2 %

Conceyu

San Martín de Oscos

Más votada: PSOE, 46,81 %.

Diferencia con UCD: 9 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE46,8 %
UCD43,0 %
PCE3,8 %
CD1,7 %

Conceyu

San Martín del Rey Aurelio

Más votada: PSOE, 49,63 %.

Diferencia con PCE: 3374 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE49,6 %
UCD16,3 %
PCE26,0 %
CD4,0 %

Conceyu

San Tirso de Abres

Más votada: UCD, 61,00 %.

Diferencia con PSOE: 136 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE28,5 %
UCD61,0 %
PCE0,2 %
CD7,2 %

Conceyu

Santa Eulalia de Oscos

Más votada: UCD, 75,27 %.

Diferencia con PSOE: 200 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE20,9 %
UCD75,3 %
PCE0,3 %
CD0,3 %

Conceyu

Santo Adriano

Más votada: UCD, 41,15 %.

Diferencia con PSOE: 22 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE32,7 %
UCD41,2 %
PCE11,2 %
CD4,6 %

Conceyu

Sariego

Más votada: UCD, 51,12 %.

Diferencia con PSOE: 188 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE26,3 %
UCD51,1 %
PCE6,1 %
CD6,9 %

Conceyu

Siero

Más votada: PSOE, 42,94 %.

Diferencia con UCD: 1921 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE42,9 %
UCD32,8 %
PCE10,8 %
CD7,0 %

Conceyu

Sobrescobio

Más votada: PSOE, 45,24 %.

Diferencia con UCD: 60 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE45,2 %
UCD32,3 %
PCE9,1 %
CD5,0 %

Conceyu

Somiedo

Más votada: UCD, 50,69 %.

Diferencia con PSOE: 162 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE22,8 %
UCD50,7 %
PCE7,8 %
CD11,2 %

Conceyu

Soto del Barco

Más votada: PSOE, 38,33 %.

Diferencia con UCD: 114 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE38,3 %
UCD34,2 %
PCE11,6 %
CD8,7 %

Conceyu

Tapia de Casariego

Más votada: UCD, 59,85 %.

Diferencia con PSOE: 795 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE23,8 %
UCD59,9 %
PCE5,5 %
CD6,9 %

Conceyu

Taramundi

Más votada: PSOE, 47,80 %.

Diferencia con UCD: 40 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE47,8 %
UCD39,4 %
PCE1,9 %
CD4,0 %

Conceyu

Teverga

Más votada: UCD, 34,47 %.

Diferencia con PSOE: 18 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE33,3 %
UCD34,5 %
PCE24,5 %
CD3,5 %

Conceyu

Tineo

Más votada: UCD, 58,65 %.

Diferencia con PSOE: 2304 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE22,1 %
UCD58,7 %
PCE5,3 %
CD4,4 %

Conceyu

Valdés

Más votada: UCD, 52,08 %.

Diferencia con PSOE: 2062 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE25,4 %
UCD52,1 %
PCE4,8 %
CD10,7 %

Conceyu

Vegadeo

Más votada: UCD, 58,95 %.

Diferencia con PSOE: 697 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE28,1 %
UCD59,0 %
PCE3,4 %
CD5,1 %

Conceyu

Villanueva de Oscos

Más votada: UCD, 80,28 %.

Diferencia con PSOE: 148 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE12,4 %
UCD80,3 %
PCE1,8 %
CD1,8 %

Conceyu

Villaviciosa

Más votada: UCD, 48,01 %.

Diferencia con PSOE: 1940 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE24,5 %
UCD48,0 %
PCE3,4 %
CD17,7 %

Conceyu

Villayón

Más votada: UCD, 71,29 %.

Diferencia con PSOE: 538 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE12,6 %
UCD71,3 %
PCE4,2 %
CD5,8 %

Conceyu

Yernes y Tameza

Más votada: UCD, 47,57 %.

Diferencia con PCE: 35 votos.

Participación: ensin datos de votos en blanco y nulos per conceyu.

PSOE15,7 %
UCD47,6 %
PCE28,7 %
CD3,2 %

Resultáu n’Asturies

Votos, porcentaxe sobre votos válidos y escaños (residentes y votu esterior)
CandidaturaVotos% válidosGráficuEscaños
PSOE200.34637,28 %4
UCD177.45933,02 %4
PCE73.74413,72 %1
CD46.3658,63 %1
UN11.1782,08 %0
MC-OIC60031,12 %0
PCT31020,58 %0
PSOE-H31010,58 %0
CNA30490,57 %0
ORT25180,47 %0
IR17400,32 %0
FJONSA16230,30 %0
PTE14890,28 %0
LCR13120,24 %0
UF-FI-AT11880,22 %0
UCE11490,21 %0
ULE8020,15 %0

L’últimu escañu, con simulador

Los 78 conceyos

Candidatura más votada y participación per conceyu, eleiciones al Congresu del 1 de marzu de 1979
ConceyuMás votada% válidosParticipaciónDif. con Asturies
AllandeUCD69,39 %——
AllerUCD34,87 %——
AmievaUCD57,84 %——
AvilésPSOE39,66 %——
Belmonte de MirandaUCD41,06 %——
BimenesPSOE43,38 %——
BoalUCD50,34 %——
CabralesUCD51,68 %——
CabranesUCD60,93 %——
CandamoPSOE36,54 %——
Cangas de OnísUCD43,77 %——
Cangas del NarceaUCD50,05 %——
CaraviaUCD51,13 %——
CarreñoPSOE39,59 %——
CasoPSOE35,07 %——
CastrillónPSOE39,42 %——
CastropolUCD53,41 %——
CoañaUCD63,25 %——
ColungaUCD47,60 %——
Corvera de AsturiasPSOE44,39 %——
CudilleroUCD50,19 %——
DegañaUCD41,58 %——
El FrancoUCD64,27 %——
GijónPSOE40,06 %——
GozónUCD41,11 %——
GradoPSOE33,25 %——
Grandas de SalimeUCD56,22 %——
IbiasUCD42,09 %——
IllanoUCD50,71 %——
IllasUCD47,27 %——
LangreoPSOE40,57 %——
Las ReguerasUCD43,24 %——
LavianaPSOE44,30 %——
LenaPSOE37,65 %——
LlaneraPSOE48,31 %——
LlanesUCD49,79 %——
MieresPSOE40,36 %——
MorcínPSOE43,36 %——
Muros de NalónUCD44,35 %——
NavaPSOE38,86 %——
NaviaUCD60,79 %——
NoreñaPSOE36,07 %——
OnísUCD45,66 %——
OviedoPSOE36,36 %——
ParresUCD42,58 %——
Peñamellera AltaUCD50,30 %——
Peñamellera BajaUCD53,89 %——
PesozUCD78,71 %——
PiloñaUCD46,49 %——
PongaUCD53,14 %——
PraviaUCD43,69 %——
ProazaUCD49,53 %——
QuirósPSOE34,67 %——
RibadedevaUCD48,24 %——
RibadesellaPSOE41,18 %——
Ribera de ArribaPSOE52,10 %——
RiosaPSOE52,49 %——
SalasUCD42,11 %——
San Martín de OscosPSOE46,81 %——
San Martín del Rey AurelioPSOE49,63 %——
San Tirso de AbresUCD61,00 %——
Santa Eulalia de OscosUCD75,27 %——
Santo AdrianoUCD41,15 %——
SariegoUCD51,12 %——
SieroPSOE42,94 %——
SobrescobioPSOE45,24 %——
SomiedoUCD50,69 %——
Soto del BarcoPSOE38,33 %——
Tapia de CasariegoUCD59,85 %——
TaramundiPSOE47,80 %——
TevergaUCD34,47 %——
TineoUCD58,65 %——
ValdésUCD52,08 %——
VegadeoUCD58,95 %——
Villanueva de OscosUCD80,28 %——
VillaviciosaUCD48,01 %——
VillayónUCD71,29 %——
Yernes y TamezaUCD47,57 %——

«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (—), ensin el votu del estranxeru.