Eleiciones al Congresu · Asturies

Eleiciones xenerales del 14 de marzu de 2004

Resultaos nos 78 conceyos d’Asturies. Repartiéronse 8 escaños.

Participación71,7 %74,4 % na suma de los 78 conceyos (los ficheros nun dixebren el votu dende l’estranxeru).
Candidatura más votada per conceyu44 PSOE34 PPPer conceyos, PSOE foi la candidatura más votada en 44 conceyos y PP en 34.
L’últimu escañu17.058votosFaltáron-y a IU-BA pa llevase el octavu escañu, que foi pa PSOE.

Nes eleiciones al Congresu del 14 de marzu de 2004, la circunscripción d’Asturies escoyó 8 diputaos: 4 escaños pa PP y 4 escaños pa PSOE.

La candidatura más votada foi PP, con 307.977 votos (43,77 % de los votos válidos).

La participación foi del 71,73 %: votaron 707.557 de 986.352 electores. Na suma de los 78 conceyos foi del 74,40 %. Los ficheros d’esta eleición nun dixebren el votu dende l’estranxeru.

L’últimu escañu, el octavu, correspondió a PSOE (el so cuartu escañu), con un cociente de 76.310,00 votos. La candidatura más averada a obtenelu foi IU-BA, que habría necesitáu 17.058 votos más.

Conceyu a conceyu

Ver
Forma
ALDALLAMIAVIBELBIMBOACBRCBNCANCNACONCRVCARCASCTRCTPCOACOLCORCUDDEGFRAGIJGOZGRAGSAIBIILLILSLANLAVLENVALLLALLSMIEMORMURNAVNVINORONIOVIPARPMAPMBPESPILPONPRAPROQUIREGRDVRIBRARRIOSALSMRSMOSEOSTASADSARSIESOBSOMSDBTAPTARTEVTINVEGVDOVIVVLYYYT
PSOE: 44 conceyosPP: 34 conceyos

Candidatura más votada en cada conceyu.

50–57 %57–64 %64–71 %71–78 %78–85 %

Participación: votantes sobre censu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 74,40 %.

25–32 %32–39 %39–46 %46–53 %53–60 %

Porcentaxe de votos válidos de PP en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 43,87 %.

25–33 %33–41 %41–49 %49–57 %57–65 %

Porcentaxe de votos válidos de PSOE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 43,20 %.

0–4 %4–8 %8–12 %12–16 %16–20 %

Porcentaxe de votos válidos de IU-BA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 8,55 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de VERDES en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,68 %.

0–0,4 %0,4–0,8 %0,8–1,2 %1,2–1,6 %1,6–2 %

Porcentaxe de votos válidos de PAS en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,60 %.

0–0,3 %0,3–0,6 %0,6–0,9 %0,9–1,2 %1,2–1,5 %

Porcentaxe de votos válidos de AA en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,28 %.

0–0,1 %0,1–0,2 %0,2–0,3 %0,3–0,4 %0,4–0,5 %

Porcentaxe de votos válidos de CENB en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,19 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de IAS en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,11 %.

0–0,2 %0,2–0,4 %0,4–0,6 %0,6–0,8 %0,8–1 %

Porcentaxe de votos válidos de PCPE en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,11 %.

0–0,1 %0,1–0,2 %0,2–0,3 %0,3–0,4 %0,4–0,5 %

Porcentaxe de votos válidos de CDAS CDS en cada conceyu. Conxuntu de residentes n’Asturies: 0,07 %.

Toca un conceyu p’abrir la so ficha. Na vista d’hexágonos tolos conceyos ocupen lo mesmo, con posiciones aproximaes. Llendes municipales: © Instituto Geográfico Nacional (CC BY 4.0), per es-atlas.

Conxuntu de residentes n’Asturies

Asturies

Participación: 74,40 %.

PP43,9 %
PSOE43,2 %

Pasa’l mur per un conceyu pa ver el so resume.

Conceyu

Allande

Más votada: PP, 55,67 %.

Diferencia con PSOE: 196 votos.

Participación: 59,76 % (-14,64 puntos frente a Asturies).

PP55,7 %
PSOE39,3 %

Conceyu

Aller

Más votada: PSOE, 45,24 %.

Diferencia con PP: 249 votos.

Participación: 75,08 % (+0,68 puntos frente a Asturies).

PP42,5 %
PSOE45,2 %

Conceyu

Amieva

Más votada: PSOE, 55,54 %.

Diferencia con PP: 96 votos.

Participación: 70,10 % (-4,30 puntos frente a Asturies).

PP38,1 %
PSOE55,5 %

Conceyu

Avilés

Más votada: PP, 43,07 %.

Diferencia con PSOE: 253 votos.

Participación: 75,30 % (+0,90 puntos frente a Asturies).

PP43,1 %
PSOE42,6 %

Conceyu

Belmonte de Miranda

Más votada: PSOE, 49,41 %.

Diferencia con PP: 81 votos.

Participación: 71,69 % (-2,71 puntos frente a Asturies).

PP43,4 %
PSOE49,4 %

Conceyu

Bimenes

Más votada: PSOE, 50,39 %.

Diferencia con PP: 253 votos.

Participación: 71,13 % (-3,27 puntos frente a Asturies).

PP30,4 %
PSOE50,4 %

Conceyu

Boal

Más votada: PSOE, 50,00 %.

Diferencia con PP: 133 votos.

Participación: 73,49 % (-0,91 puntos frente a Asturies).

PP41,1 %
PSOE50,0 %

Conceyu

Cabrales

Más votada: PP, 49,84 %.

Diferencia con PSOE: 79 votos.

Participación: 78,99 % (+4,59 puntos frente a Asturies).

PP49,8 %
PSOE44,8 %

Conceyu

Cabranes

Más votada: PP, 51,86 %.

Diferencia con PSOE: 78 votos.

Participación: 74,46 % (+0,06 puntos frente a Asturies).

PP51,9 %
PSOE41,5 %

Conceyu

Candamo

Más votada: PSOE, 51,35 %.

Diferencia con PP: 183 votos.

Participación: 67,35 % (-7,05 puntos frente a Asturies).

PP39,0 %
PSOE51,4 %

Conceyu

Cangas de Onís

Más votada: PP, 49,07 %.

Diferencia con PSOE: 179 votos.

Participación: 74,10 % (-0,30 puntos frente a Asturies).

PP49,1 %
PSOE44,6 %

Conceyu

Cangas del Narcea

Más votada: PP, 54,59 %.

Diferencia con PSOE: 1652 votos.

Participación: 61,75 % (-12,65 puntos frente a Asturies).

PP54,6 %
PSOE35,0 %

Conceyu

Caravia

Más votada: PP, 49,02 %.

Diferencia con PSOE: 17 votos.

Participación: 81,26 % (+6,86 puntos frente a Asturies).

PP49,0 %
PSOE44,9 %

Conceyu

Carreño

Más votada: PSOE, 45,98 %.

Diferencia con PP: 545 votos.

Participación: 74,51 % (+0,11 puntos frente a Asturies).

PP38,0 %
PSOE46,0 %

Conceyu

Caso

Más votada: PP, 40,80 %.

Diferencia con PSOE: 14 votos.

Participación: 69,85 % (-4,55 puntos frente a Asturies).

PP40,8 %
PSOE39,7 %

Conceyu

Castrillón

Más votada: PP, 46,35 %.

Diferencia con PSOE: 1140 votos.

Participación: 75,48 % (+1,08 puntos frente a Asturies).

PP46,4 %
PSOE38,7 %

Conceyu

Castropol

Más votada: PSOE, 47,88 %.

Diferencia con PP: 31 votos.

Participación: 74,91 % (+0,51 puntos frente a Asturies).

PP46,7 %
PSOE47,9 %

Conceyu

Coaña

Más votada: PP, 50,49 %.

Diferencia con PSOE: 180 votos.

Participación: 75,96 % (+1,56 puntos frente a Asturies).

PP50,5 %
PSOE42,9 %

Conceyu

Colunga

Más votada: PP, 51,12 %.

Diferencia con PSOE: 252 votos.

Participación: 72,48 % (-1,92 puntos frente a Asturies).

PP51,1 %
PSOE41,4 %

Conceyu

Corvera de Asturias

Más votada: PSOE, 47,83 %.

Diferencia con PP: 989 votos.

Participación: 72,68 % (-1,72 puntos frente a Asturies).

PP37,8 %
PSOE47,8 %

Conceyu

Cudillero

Más votada: PSOE, 52,31 %.

Diferencia con PP: 460 votos.

Participación: 74,46 % (+0,06 puntos frente a Asturies).

PP40,7 %
PSOE52,3 %

Conceyu

Degaña

Más votada: PSOE, 52,66 %.

Diferencia con PP: 211 votos.

Participación: 75,96 % (+1,56 puntos frente a Asturies).

PP28,3 %
PSOE52,7 %

Conceyu

El Franco

Más votada: PSOE, 47,30 %.

Diferencia con PP: 22 votos.

Participación: 75,32 % (+0,92 puntos frente a Asturies).

PP46,5 %
PSOE47,3 %

Conceyu

Gijón

Más votada: PSOE, 44,76 %.

Diferencia con PP: 5730 votos.

Participación: 75,13 % (+0,73 puntos frente a Asturies).

PP41,5 %
PSOE44,8 %

Conceyu

Gozón

Más votada: PSOE, 44,89 %.

Diferencia con PP: 51 votos.

Participación: 69,66 % (-4,74 puntos frente a Asturies).

PP44,1 %
PSOE44,9 %

Conceyu

Grado

Más votada: PP, 43,59 %.

Diferencia con PSOE: 48 votos.

Participación: 69,10 % (-5,30 puntos frente a Asturies).

PP43,6 %
PSOE42,9 %

Conceyu

Grandas de Salime

Más votada: PSOE, 51,98 %.

Diferencia con PP: 85 votos.

Participación: 66,40 % (-8,00 puntos frente a Asturies).

PP40,4 %
PSOE52,0 %

Conceyu

Ibias

Más votada: PSOE, 48,90 %.

Diferencia con PP: 57 votos.

Participación: 54,96 % (-19,44 puntos frente a Asturies).

PP42,9 %
PSOE48,9 %

Conceyu

Illano

Más votada: PSOE, 62,38 %.

Diferencia con PP: 106 votos.

Participación: 60,64 % (-13,76 puntos frente a Asturies).

PP29,2 %
PSOE62,4 %

Conceyu

Illas

Más votada: PP, 59,69 %.

Diferencia con PSOE: 209 votos.

Participación: 73,79 % (-0,61 puntos frente a Asturies).

PP59,7 %
PSOE29,9 %

Conceyu

Langreo

Más votada: PSOE, 43,67 %.

Diferencia con PP: 2448 votos.

Participación: 70,74 % (-3,66 puntos frente a Asturies).

PP35,1 %
PSOE43,7 %

Conceyu

Las Regueras

Más votada: PSOE, 46,30 %.

Diferencia con PP: 5 votos.

Participación: 74,16 % (-0,24 puntos frente a Asturies).

PP46,0 %
PSOE46,3 %

Conceyu

Laviana

Más votada: PSOE, 45,44 %.

Diferencia con PP: 907 votos.

Participación: 75,35 % (+0,95 puntos frente a Asturies).

PP35,7 %
PSOE45,4 %

Conceyu

Lena

Más votada: PSOE, 47,14 %.

Diferencia con PP: 833 votos.

Participación: 72,98 % (-1,42 puntos frente a Asturies).

PP37,3 %
PSOE47,1 %

Conceyu

Llanera

Más votada: PP, 44,81 %.

Diferencia con PSOE: 23 votos.

Participación: 76,25 % (+1,85 puntos frente a Asturies).

PP44,8 %
PSOE44,5 %

Conceyu

Llanes

Más votada: PSOE, 48,17 %.

Diferencia con PP: 315 votos.

Participación: 78,00 % (+3,60 puntos frente a Asturies).

PP44,7 %
PSOE48,2 %

Conceyu

Mieres

Más votada: PSOE, 44,07 %.

Diferencia con PP: 2772 votos.

Participación: 72,71 % (-1,69 puntos frente a Asturies).

PP34,8 %
PSOE44,1 %

Conceyu

Morcín

Más votada: PSOE, 46,74 %.

Diferencia con PP: 228 votos.

Participación: 79,59 % (+5,19 puntos frente a Asturies).

PP36,0 %
PSOE46,7 %

Conceyu

Muros de Nalón

Más votada: PSOE, 50,76 %.

Diferencia con PP: 133 votos.

Participación: 80,98 % (+6,58 puntos frente a Asturies).

PP42,0 %
PSOE50,8 %

Conceyu

Nava

Más votada: PSOE, 47,14 %.

Diferencia con PP: 139 votos.

Participación: 74,82 % (+0,42 puntos frente a Asturies).

PP43,1 %
PSOE47,1 %

Conceyu

Navia

Más votada: PP, 46,91 %.

Diferencia con PSOE: 57 votos.

Participación: 76,10 % (+1,70 puntos frente a Asturies).

PP46,9 %
PSOE45,9 %

Conceyu

Noreña

Más votada: PP, 47,42 %.

Diferencia con PSOE: 230 votos.

Participación: 76,85 % (+2,45 puntos frente a Asturies).

PP47,4 %
PSOE39,6 %

Conceyu

Onís

Más votada: PSOE, 57,61 %.

Diferencia con PP: 122 votos.

Participación: 72,61 % (-1,79 puntos frente a Asturies).

PP35,2 %
PSOE57,6 %

Conceyu

Oviedo

Más votada: PP, 50,32 %.

Diferencia con PSOE: 16.463 votos.

Participación: 76,84 % (+2,44 puntos frente a Asturies).

PP50,3 %
PSOE38,1 %

Conceyu

Parres

Más votada: PSOE, 50,42 %.

Diferencia con PP: 358 votos.

Participación: 76,45 % (+2,05 puntos frente a Asturies).

PP40,7 %
PSOE50,4 %

Conceyu

Peñamellera Alta

Más votada: PP, 56,60 %.

Diferencia con PSOE: 82 votos.

Participación: 78,52 % (+4,12 puntos frente a Asturies).

PP56,6 %
PSOE39,4 %

Conceyu

Peñamellera Baja

Más votada: PP, 58,30 %.

Diferencia con PSOE: 231 votos.

Participación: 84,12 % (+9,72 puntos frente a Asturies).

PP58,3 %
PSOE37,7 %

Conceyu

Pesoz

Más votada: PSOE, 53,10 %.

Diferencia con PP: 14 votos.

Participación: 70,05 % (-4,35 puntos frente a Asturies).

PP43,5 %
PSOE53,1 %

Conceyu

Piloña

Más votada: PP, 46,21 %.

Diferencia con PSOE: 3 votos.

Participación: 75,50 % (+1,10 puntos frente a Asturies).

PP46,2 %
PSOE46,2 %

Conceyu

Ponga

Más votada: PSOE, 50,90 %.

Diferencia con PP: 42 votos.

Participación: 59,79 % (-14,61 puntos frente a Asturies).

PP40,1 %
PSOE50,9 %

Conceyu

Pravia

Más votada: PP, 51,72 %.

Diferencia con PSOE: 538 votos.

Participación: 73,37 % (-1,03 puntos frente a Asturies).

PP51,7 %
PSOE42,4 %

Conceyu

Proaza

Más votada: PSOE, 51,27 %.

Diferencia con PP: 62 votos.

Participación: 71,32 % (-3,08 puntos frente a Asturies).

PP40,0 %
PSOE51,3 %

Conceyu

Quirós

Más votada: PSOE, 51,61 %.

Diferencia con PP: 235 votos.

Participación: 73,03 % (-1,37 puntos frente a Asturies).

PP28,0 %
PSOE51,6 %

Conceyu

Ribadedeva

Más votada: PSOE, 49,26 %.

Diferencia con PP: 33 votos.

Participación: 80,31 % (+5,91 puntos frente a Asturies).

PP46,6 %
PSOE49,3 %

Conceyu

Ribadesella

Más votada: PP, 48,67 %.

Diferencia con PSOE: 223 votos.

Participación: 74,55 % (+0,15 puntos frente a Asturies).

PP48,7 %
PSOE43,1 %

Conceyu

Ribera de Arriba

Más votada: PSOE, 50,80 %.

Diferencia con PP: 265 votos.

Participación: 78,37 % (+3,97 puntos frente a Asturies).

PP30,7 %
PSOE50,8 %

Conceyu

Riosa

Más votada: PSOE, 50,25 %.

Diferencia con PP: 301 votos.

Participación: 75,97 % (+1,57 puntos frente a Asturies).

PP31,3 %
PSOE50,3 %

Conceyu

Salas

Más votada: PP, 51,96 %.

Diferencia con PSOE: 388 votos.

Participación: 69,72 % (-4,68 puntos frente a Asturies).

PP52,0 %
PSOE42,3 %

Conceyu

San Martín de Oscos

Más votada: PP, 49,80 %.

Diferencia con PSOE: 24 votos.

Participación: 55,83 % (-18,57 puntos frente a Asturies).

PP49,8 %
PSOE40,2 %

Conceyu

San Martín del Rey Aurelio

Más votada: PSOE, 49,66 %.

Diferencia con PP: 2344 votos.

Participación: 76,41 % (+2,01 puntos frente a Asturies).

PP32,1 %
PSOE49,7 %

Conceyu

San Tirso de Abres

Más votada: PP, 52,13 %.

Diferencia con PSOE: 28 votos.

Participación: 81,60 % (+7,20 puntos frente a Asturies).

PP52,1 %
PSOE45,8 %

Conceyu

Santa Eulalia de Oscos

Más votada: PSOE, 52,72 %.

Diferencia con PP: 29 votos.

Participación: 70,54 % (-3,86 puntos frente a Asturies).

PP44,4 %
PSOE52,7 %

Conceyu

Santo Adriano

Más votada: PSOE, 59,68 %.

Diferencia con PP: 53 votos.

Participación: 69,52 % (-4,88 puntos frente a Asturies).

PP31,2 %
PSOE59,7 %

Conceyu

Sariego

Más votada: PP, 51,73 %.

Diferencia con PSOE: 124 votos.

Participación: 75,06 % (+0,66 puntos frente a Asturies).

PP51,7 %
PSOE37,9 %

Conceyu

Siero

Más votada: PP, 44,28 %.

Diferencia con PSOE: 200 votos.

Participación: 73,55 % (-0,85 puntos frente a Asturies).

PP44,3 %
PSOE43,6 %

Conceyu

Sobrescobio

Más votada: PSOE, 50,54 %.

Diferencia con PP: 58 votos.

Participación: 81,66 % (+7,26 puntos frente a Asturies).

PP41,6 %
PSOE50,5 %

Conceyu

Somiedo

Más votada: PSOE, 53,30 %.

Diferencia con PP: 99 votos.

Participación: 58,20 % (-16,20 puntos frente a Asturies).

PP41,4 %
PSOE53,3 %

Conceyu

Soto del Barco

Más votada: PSOE, 50,98 %.

Diferencia con PP: 315 votos.

Participación: 81,71 % (+7,31 puntos frente a Asturies).

PP40,5 %
PSOE51,0 %

Conceyu

Tapia de Casariego

Más votada: PP, 49,33 %.

Diferencia con PSOE: 156 votos.

Participación: 80,04 % (+5,64 puntos frente a Asturies).

PP49,3 %
PSOE44,1 %

Conceyu

Taramundi

Más votada: PSOE, 62,04 %.

Diferencia con PP: 166 votos.

Participación: 78,98 % (+4,58 puntos frente a Asturies).

PP34,3 %
PSOE62,0 %

Conceyu

Teverga

Más votada: PSOE, 46,72 %.

Diferencia con PP: 91 votos.

Participación: 70,56 % (-3,84 puntos frente a Asturies).

PP39,9 %
PSOE46,7 %

Conceyu

Tineo

Más votada: PP, 51,73 %.

Diferencia con PSOE: 636 votos.

Participación: 62,68 % (-11,72 puntos frente a Asturies).

PP51,7 %
PSOE42,2 %

Conceyu

Valdés

Más votada: PP, 48,47 %.

Diferencia con PSOE: 199 votos.

Participación: 69,48 % (-4,92 puntos frente a Asturies).

PP48,5 %
PSOE46,2 %

Conceyu

Vegadeo

Más votada: PSOE, 48,39 %.

Diferencia con PP: 30 votos.

Participación: 71,95 % (-2,45 puntos frente a Asturies).

PP47,3 %
PSOE48,4 %

Conceyu

Villanueva de Oscos

Más votada: PP, 52,42 %.

Diferencia con PSOE: 37 votos.

Participación: 75,62 % (+1,22 puntos frente a Asturies).

PP52,4 %
PSOE38,7 %

Conceyu

Villaviciosa

Más votada: PP, 57,51 %.

Diferencia con PSOE: 2051 votos.

Participación: 73,53 % (-0,87 puntos frente a Asturies).

PP57,5 %
PSOE35,0 %

Conceyu

Villayón

Más votada: PP, 59,93 %.

Diferencia con PSOE: 296 votos.

Participación: 73,18 % (-1,22 puntos frente a Asturies).

PP59,9 %
PSOE35,1 %

Conceyu

Yernes y Tameza

Más votada: PP, 49,34 %.

Diferencia con PSOE: 23 votos.

Participación: 77,55 % (+3,15 puntos frente a Asturies).

PP49,3 %
PSOE34,2 %

Resultáu n’Asturies

Votos, porcentaxe sobre votos válidos y escaños (residentes y votu esterior)
CandidaturaVotos% válidosGráficuEscaños
PP307.97743,77 %4
PSOE305.24043,38 %4
IU-BA59.2538,42 %0
VERDES50130,71 %0
PAS42920,61 %0
AA19700,28 %0
CENB13480,19 %0
IAS8540,12 %0
PCPE7980,11 %0
CDAS CDS5820,08 %0
PH4150,06 %0
IR3770,05 %0
DN2540,04 %0
FE de las JONS2530,04 %0
MSR2160,03 %0
FE1810,03 %0
FA1790,03 %0

L’últimu escañu, con simulador

Los 78 conceyos

Candidatura más votada y participación per conceyu, eleiciones al Congresu del 14 de marzu de 2004
ConceyuMás votada% válidosParticipaciónDif. con Asturies
AllandePP55,67 %59,76 %-14,64
AllerPSOE45,24 %75,08 %+0,68
AmievaPSOE55,54 %70,10 %-4,30
AvilésPP43,07 %75,30 %+0,90
Belmonte de MirandaPSOE49,41 %71,69 %-2,71
BimenesPSOE50,39 %71,13 %-3,27
BoalPSOE50,00 %73,49 %-0,91
CabralesPP49,84 %78,99 %+4,59
CabranesPP51,86 %74,46 %+0,06
CandamoPSOE51,35 %67,35 %-7,05
Cangas de OnísPP49,07 %74,10 %-0,30
Cangas del NarceaPP54,59 %61,75 %-12,65
CaraviaPP49,02 %81,26 %+6,86
CarreñoPSOE45,98 %74,51 %+0,11
CasoPP40,80 %69,85 %-4,55
CastrillónPP46,35 %75,48 %+1,08
CastropolPSOE47,88 %74,91 %+0,51
CoañaPP50,49 %75,96 %+1,56
ColungaPP51,12 %72,48 %-1,92
Corvera de AsturiasPSOE47,83 %72,68 %-1,72
CudilleroPSOE52,31 %74,46 %+0,06
DegañaPSOE52,66 %75,96 %+1,56
El FrancoPSOE47,30 %75,32 %+0,92
GijónPSOE44,76 %75,13 %+0,73
GozónPSOE44,89 %69,66 %-4,74
GradoPP43,59 %69,10 %-5,30
Grandas de SalimePSOE51,98 %66,40 %-8,00
IbiasPSOE48,90 %54,96 %-19,44
IllanoPSOE62,38 %60,64 %-13,76
IllasPP59,69 %73,79 %-0,61
LangreoPSOE43,67 %70,74 %-3,66
Las ReguerasPSOE46,30 %74,16 %-0,24
LavianaPSOE45,44 %75,35 %+0,95
LenaPSOE47,14 %72,98 %-1,42
LlaneraPP44,81 %76,25 %+1,85
LlanesPSOE48,17 %78,00 %+3,60
MieresPSOE44,07 %72,71 %-1,69
MorcínPSOE46,74 %79,59 %+5,19
Muros de NalónPSOE50,76 %80,98 %+6,58
NavaPSOE47,14 %74,82 %+0,42
NaviaPP46,91 %76,10 %+1,70
NoreñaPP47,42 %76,85 %+2,45
OnísPSOE57,61 %72,61 %-1,79
OviedoPP50,32 %76,84 %+2,44
ParresPSOE50,42 %76,45 %+2,05
Peñamellera AltaPP56,60 %78,52 %+4,12
Peñamellera BajaPP58,30 %84,12 %+9,72
PesozPSOE53,10 %70,05 %-4,35
PiloñaPP46,21 %75,50 %+1,10
PongaPSOE50,90 %59,79 %-14,61
PraviaPP51,72 %73,37 %-1,03
ProazaPSOE51,27 %71,32 %-3,08
QuirósPSOE51,61 %73,03 %-1,37
RibadedevaPSOE49,26 %80,31 %+5,91
RibadesellaPP48,67 %74,55 %+0,15
Ribera de ArribaPSOE50,80 %78,37 %+3,97
RiosaPSOE50,25 %75,97 %+1,57
SalasPP51,96 %69,72 %-4,68
San Martín de OscosPP49,80 %55,83 %-18,57
San Martín del Rey AurelioPSOE49,66 %76,41 %+2,01
San Tirso de AbresPP52,13 %81,60 %+7,20
Santa Eulalia de OscosPSOE52,72 %70,54 %-3,86
Santo AdrianoPSOE59,68 %69,52 %-4,88
SariegoPP51,73 %75,06 %+0,66
SieroPP44,28 %73,55 %-0,85
SobrescobioPSOE50,54 %81,66 %+7,26
SomiedoPSOE53,30 %58,20 %-16,20
Soto del BarcoPSOE50,98 %81,71 %+7,31
Tapia de CasariegoPP49,33 %80,04 %+5,64
TaramundiPSOE62,04 %78,98 %+4,58
TevergaPSOE46,72 %70,56 %-3,84
TineoPP51,73 %62,68 %-11,72
ValdésPP48,47 %69,48 %-4,92
VegadeoPSOE48,39 %71,95 %-2,45
Villanueva de OscosPP52,42 %75,62 %+1,22
VillaviciosaPP57,51 %73,53 %-0,87
VillayónPP59,93 %73,18 %-1,22
Yernes y TamezaPP49,34 %77,55 %+3,15

«Dif. con Asturies»: diferencia en puntos porcentuales ente la participación del conceyu y la del conxuntu de los residentes n’Asturies (74,40 %), ensin el votu del estranxeru.